Yeni “Arielle” filmi: Orijinali gibi göz kamaştırıcı ve sevimsiz

humhum

Global Mod
Global Mod
disney
Yüzgeçler yukarı mı yoksa aşağı mı? Yeni “Arielle” filminden ne beklenir?

Bir deniz kızı olarak Halle Bailey.

Matthew SchmidtSinemada gösterime girmeden önce bile, “Arielle”nin canlı aksiyon uyarlaması hakkında çok fazla yaygara vardı. Film bu hafta vizyona giriyor. Eleştirmenimiz bunu zaten gördü.

Odadaki file, daha doğrusu balinaya hitap edecek olursak: Evet, küçük deniz kızı artık siyah ve rastaları var. Ne olmuş? Ve bu gerçekten iyi bir şey.


Neredeyse hiçbir film prömiyerine aylar kala “Arielle” kadar eleştiri almadı. Disney’in canlı aksiyon uyarlaması için 23 yaşındaki siyah aktris ve hit R&B şarkıcısı Halle Bailey’i seçeceği haberi çıktığında, sağcılar, gericiler ve dünkü diğerleri çeşitlilik kararını öfkelendirdi. Tenor: Bizim Arielle’imiz – her zaman köpükten bir taç kadar beyazdı ve mercan kırmızısı saçlarıyla İrlanda’nın batı kıyısından yeni çıkmış gibi görünüyordu.


“Arielle” filmi şablona neredeyse kölece yapışıyor
25 Mayıs’tan itibaren 21. yüzyılın Ariel’i dünya çapında ekranlarda salınacak. Ve pek çok kadın hayran bir prenses olmayı ve trend sporu “Denizkızı”, tek paletle yüzmeyi hayal etmeye devam ederken, kahraman sadece dışarı çıkmak istiyor, ten rengi önemli değil. Dalgaların dışında, derin denizdeki çok tanıdık yuvanın dışında. Bunun yerine, bu iki ayaklı garip yaratıkların dünyasına ve daha sonra gelin arayan bir prens olduğu ortaya çıkan gemisi kaza yapmış bir adamın kalbine girmek daha iyidir.


ariel-Remake: Canlı aksiyon için FragmanBunların hepsi 1989 animasyonunun hayranlarına çok tanıdık gelecek. Aksi takdirde, mevcut sürüm şablona neredeyse kölece yapışır. Katı baba (Javier Bardem) ve ahtapot karnı ve iki müren balığı ile entrikacı teyze (Melissa McCarthy) ve ayrıca yengeç, sümsük kuşu ve çiklitten oluşan hayvan dostu üçlü var. Ariel’in dışarı çıktığında arka ışıkta kayanın üzerine uzanması veya yelesini sallaması bile tam olarak animasyondan alınmıştır.


“Hamilton” yaratıcısı Lin-Manuel Miranda, “Arielle” için bir şarkı yazdı
Arielle’nin tüm kozmosu da orijinalindeki kadar göz kamaştırıcı ve kitschy kalıyor, bu nedenle gerçek deniz biyologları yapım tasarımından hızla migren nöbetleri geçirmelidir. Hala romantik bir canlanma hikayesi için bir ortam olarak amacına hizmet ediyor. Ve sonunda, deniz kızları ve deniz kızları, deniz kızı büyükanne ve büyükbabaları ve deniz kızı çocuklarından oluşan bir donanma, malın yenilenmesini sağlayacaktır.

Dağlar arasında Disney kalesi

Amerika’da Kültür Savaşı
Disney’e Karşı Savaş: Mickey Mouse, Ariel ve Marvel Süper Kahramanları Neden Sağın Nefret Edilen Nesneleri Oldu?
27.11.2022


“Arielle” sadece bir peri masalı değil, aynı zamanda bir müzikaldir. Yönetmen Rob Marshall (“Chicago”). Tanınmış şarkılar çalmaya devam ediyor, ancak iki yeni ekleme de var. Lin-Manuel Miranda (“Hamilton”) tarafından yazılan bir rap şarkısı ve yeni gelen Jonah Hauer-King tarafından çalınan prens için özel bir katkı.


Halle Bailey “Arielle”de doğallığıyla büyülüyor.
En büyük keşif Bailey olmaya devam ediyor. Su altında, yüzü garip bir şekilde çarpık görünüyor, saçlarının kendine ait bir hayatı var gibi görünüyor. Görünüşe göre bu tür sahneleri inandırıcı bir şekilde sahnelemek için bir James Cameron gerekiyor. Ama şarkı söyler söylemez ve karada dilsiz bir yabancı olarak kendini göstermek zorunda kaldığında, çekiciliği ve doğallığıyla büyülüyor. Ayrıca, film bir Karayip adası ortamında geçtiği için etnik kökenleri asla empoze edilmiş veya zorla “uyanmış” görünmüyor. Beyaz, cis-normatif prensin annesi de siyah, deniz tanrılarının diğer kızları Asyalıdan İskandinavya’ya BM Genel Kurulu gibi görünüyor. Bridgerton’dan selamlar.

#Konular