Yanlış Kişiyle Birlikte Olduğunuzu Gösteren İşaretler

Bakec

Member
İlişkilerin her dönemi güzeldir ama özellikle ilk dönemleri oldukça heyecan vericidir. Yeni bir ilişkinin hissettirdiği her duygu çok güçlüdür. Bu güçlü duyguların da etkisiyle insanlar, partnerlerinin doğru kişi olduğunu inanmak ister. Hele ki partnerler arasında güçlü bir romantik bir çekim varsa, doğru kişiyi ve gerçek aşkı bulduklarını düşünebilirler. Aslında çoğu insanın romantik ilişki deneyimleri, genellikle doğru kişiyi ve doğru aşkı bulmakla alakalıdır. Duygusal ve romantik anlamda diğer yarımızı bularak tamamlanma isteğimiz, bizi bu arayışa sürükler.

İnsanlar çok katmanlı, karmaşık varlıklardır. Bu nedenle duygularımız sabit değildir. Zamanla değişiklik gösterebilir. İnsanlar bu kadar karmaşık olduğu için yakın ilişkilerimizde karşı tarafı bir anda çözmek neredeyse imkansızdır. Birlikte zaman geçirdikçe partnerlerimizi daha yakından tanıma imkanı buluruz. Doğru kişiyle beraber olup olmadığımızı ancak belli süre geçtikten sonra ortaya çıkan bazı ipuçlarından faydalanarak anlayabiliriz. Uzmanlar ve ilişki terapistleri tarafından belirlenen ipuçlarını sizler için derledik.


Önemli Anlarda Aradığınız Kişi Partneriniz Değildir
İnsanlar, kriz anlarında destek bulmak için en yakın oldukları kişilerden destek almak ister. Güzel ve kötü anlarını en yakınlarıyla paylaşmak isterler. Partnerimizle kurulan duygusal yakınlığı da dikkate aldığımızda, bir şeye ihtiyacımız olduğunda ilk koştuğumuz kişiler partnerlerimiz olur. Bu tür anlarda aklınıza ilk gelen kişilerden biri partneriniz değilse ve onunla yaşadıklarınızı paylaşmak içinizden gelmiyorsa bir sorun var demektir.

Sık Sık Partnerinizden Ayrıldığınızı Düşünüyorsunuz
Bu durum, doğru kişiyle birlikte olmadığınıza dair en güçlü işaretlerden biridir. Birlikte bir gelecek düşünemiyor musunuz? Ya da ayrı yollardan devam etmenin en doğru karar olduğuna mı inanıyorsunuz? Belki de partnerinizle mutlu bir gelecek hayal etmekte zorlanıyorsunuz. Zihninizde beliren bu düşünceler, size doğru kişiyle birlikte olmadığınızı açıkça belli eder.