Uwe Barschel: Belgesel dizisi, politikacının ölümüyle ilgili yeni soruları gündeme getiriyor

humhum

Global Mod
Global Mod
akış ipucu
Uwe Barschel davasındaki izler Moskova’ya mı gidiyor? Yeni belgesel daha fazla tutarsızlığı gün ışığına çıkarıyor

Uwe Barschel, 18 Eylül 1987’de Kiel’de bir basın toplantısında. Burada CDU’lu siyasetçi, SPD’li siyasetçi Björn Engholm’a karşı yürütülen kampanya hakkında hiçbir şey bilmediğine dair “şeref sözü” verdi.

© Werner Baum / DPA / Picture Alliance

Daniel WustenbergUwe Barschel’in gizemli ölümüne adanmış yeni bir belgesel dizisi, Federal Cumhuriyet suç tarihinin çözülmemiş en büyük gizemlerinden birine yeni bir bakış açısı getiriyor.

Cinayet miydi? Yoksa intihar mı? 11 Ekim 1987’de bir siyasetçinin ölümü Federal Cumhuriyeti sarstı. A yıldızMuhabir, dönemin Schleswig-Holstein Başbakanı Uwe Barschel’i Cenevre Gölü’ndeki lüks otel “Beau Rivage”deki otel odasında ölü olarak bulur ve kamerasının deklanşör düğmesine basar.


Ölen Uwe Barschel’in fotoğrafı dünyayı dolaştı
Ölen CDU’lu siyasetçinin küvette çekilmiş fotoğrafı gazetenin ön sayfasında yer alıyor. yıldız – ve dünyayı dolaşıyor. Barschel’in ölümü, benzeri görülmemiş bir siyasi skandalın geçici sonucudur. Ama aynı zamanda, “Beau Rivage”nin 317 numaralı odasında olanların Haberin Detaylarıı hakkında onlarca yıllık spekülasyonların başlangıç noktasıdır. Bugüne kadar, Uwe Barschel’in ölümüne neyin yol açtığı resmi olarak açıklığa kavuşturulmadı. Bu bir suikast planı mıydı? Yoksa bir başarısızlığın dikkatle planlanmış son çaresi mi?

tavsiye ve yardım


İntihar düşünceleriniz var mı? Telefonla danışma hizmeti yardım sunar. Anonimdir, ücretsizdir ve (0800) 1110111 ve (0800) 1110222 numaralı telefonlardan günün 24 saati ulaşılabilir. E-posta yoluyla danışma da mümkündür. Alman İntiharı Önleme Derneği’nin web sitesinde ülke çapındaki yardım merkezlerinin bir listesi bulunabilir.Dört bölümlük belgesel dizisi “Barschel – üst düzey bir politikacının gizemli ölümü” 35 yılı aşkın bir süre sonra ipuçlarının peşine düşer ve dava, tutarsızlıkları ve tuhaflıkları hakkında yeni sorular ortaya çıkarır.


Toplam yaklaşık üç saat içinde, Federal Cumhuriyet suç tarihinin en büyük çözülmemiş gizemlerinden birinin neredeyse her köşesi aydınlandı. Tarihsel kayıtlar, yeniden canlandırılan sahneler ve bir düzine çağdaş tanıkla (politikacılar, müfettişler, gazeteciler, gizli servis ajanları) yapılan röportajlar, kuzey Almanya eyaletlerinden uluslararası gizli servislerin karanlık dünyasına açılıyor.

CDU'lu siyasetçi Uwe Barschel, Cenevre'deki Hotel Beau Rivage'deki otel odasının küvetinde ölü yatıyor.

yıldız klasik

Uwe Barschel
Bir siyasetçinin ölümü
10.11.2019


Ölenin kardeşinin sözü var. O sırada soruşturma yürüten savcı gibi, cinayet teorisine bağlı kalıyor ve soruşturmada kayıp olay yeri fotoğrafları veya ölen adamın otel odasından gizemli bir şekilde kaybolan bir saç gibi aşırı hatalara dikkat çekiyor.


Belgesel teorilerin dibine iniyor
Yapımcılar ayrıca diğer birçok teoriyi de sırayla gözden geçiriyor: Barschel’in Doğu Almanya’ya yaptığı birçok ziyaret ne anlama geliyor? Cenevre’de kiminle buluşmak istedi? CDU adamı silah anlaşmalarına bulaştı mı? Barschel rakibi ve SPD’li siyasetçi Björn Engholm’a yönelik karalama kampanyası nasıl bir rol oynuyor?


İzleyiciler, bir dizi perspektiften gerçek bir geçmişe sahip bir siyasi gerilim filmi yaşarlar. “Barschel – üst düzey bir politikacının gizemli ölümü” davayla ilgili ilk belgesel değil ve gizemi de çözemiyor. Ancak ayrıntı zenginliği ve yeni yaklaşımlar sayesinde en kapsamlısı olmalıdır.


Uwe Barschel’in yıllarca şubesini takip ettiği Doğu Almanya devlet güvenlik teşkilatının eski bir çalışanı da söz sahibi. Ölümünden önceki günlerde, Stasi’de bazı garip olaylar olduğunu fark etti ve şöyle dedi: “Artık arşivlerde bulunmayan her bilgi kopyası olarak Moskova’daki arşivlerde.”


Barschel davasında ipucu arayışı devam edecek, ancak giderek daha net hale geliyor: Davanın çözümü “Beau Rivage” nin 317 numaralı odasında değil, – ve belgesel bunu tam olarak ortaya koyuyor – günler, haftalar içinde ve Uwe Barschel’in ölümünden yıllar önce. Görmeye değer.© RTL Almanya

Her biri 45 dakikalık dört bölüm “Barschel – üst düzey bir politikacının gizemli ölümü” 24 Mayıs’tan itibaren burada RTL+’da yayınlanacak. Bu Çarşamba akşamı, Eike Barschel de saat 22:35’ten itibaren konuşacak. yıldız Kardeşinin ölümü hakkında RTL TV’de.Editörün Notu: Yıldız, RTL Almanya’nın bir parçasıdır.

#Konular