Ukrayna’daki toplu mezarlar! “Hesabı sorulmalı”

humhum

New member
Ukrayna’daki toplu mezarlar! “Hesabı sorulmalı”18.09.2022 20:14
Haber Kaynağı: İHA


Kraliçesi II. Elizabeth için yarın yapılacak olan cenaze törenine katılmak üzere İngiltere’nin başkenti Londra’ya gelen Kanada Başbakanı Justin Trudeau, İngiltere Başbakanı Liz Truss ile tek araya gelmesinin akabinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Truss ile yaptığı görüşmede ana gündem maddesinin Rusya’nın Ukrayna’yı işgali olduğunu nâkil Trudeau, “Açıkçası İngiltere ve Kanada, Ukrayna’yı desteklemek ve Rusya’nın yasadışı eylemlerine karşı ayrılmak konusunda en güçlü ülkelerden ikisi oldu” dedi.

Rusya’nın Ukrayna’daki eylemlerinin açık savaş suçlarını içerdiğini tamlayan Trudeau, Bucha’bile ve Ukrayna tarafından geri kırılan topraklarda bağcıklı toplu mezarların Rusya’nın işlediği savaş suçlarının kanıtı olduğunu ifade ederek, “Uygun tek soruşturma ve şeffaflık olmalı. Vladimir Putin, destekçileri ve Rus ordusunun Ukrayna’bile yaptıkları ve işlemeye sürme ettikleri vahşetlerin hesabı sorulmalı” dedi.


Öte yandan geçtiğimiz günlerde Ukrayna’nın İzyum kenti Ukrayna ordusu tarafından Rus güçlerinden geri münfail kentte toplu mezar bulunmuştu. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, İzyum’daki toplu mezarda 400’takt fazla naaş bulunduğunu belirtmiş, mezarda işkence izleri olan ayakçak, füze saldırıları sonucu ölenlerin ve Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine tâbi personellerin ölmüş bedenlerinin bulunduğunu aktarmıştı.


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için forumhizmeti@gmail.com adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.