Prens Harry ve Düşes Meghan: New York’ta paparazzi kovalamacası

humhum

Global Mod
Global Mod
Prens Harry ve Düşes Meghan
New York’ta paparazzilerle kovalamaca

Düşes Meghan ve Prens Harry görünüşe göre paparazzilerle çılgın bir kovalamaca yaşamak zorunda kaldılar.

© imago görüntüleri/Pasifik Basın Ajansı


Prens sözcüsü, Harry ve Meghan’ın paparazzilerle “neredeyse ölümcül bir kovalamaca” içinde yakalandıklarını söyledi.

Düşes Meghan (41), geçen 16 Mayıs Salı günü New York’ta düzenlenen “Women of Vision” galasında bir ödülle onurlandırıldı. Sonra görünüşe göre arkadaşları, kocası Prens Harry (38) ve annesi Doria Ragland (66) ile endişeli saatler yaşamak zorunda kaldı. Prens Harry’nin sözcüsü Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Dün gece Sussex Dükü ve Düşesi ile Bayan Ragland, son derece saldırgan bir paparazzi grubu tarafından neredeyse ölümcül bir kovalamacaya karıştılar.”


İki saatten fazla süren amansız kovalamaca, yoldaki diğer sürücülerin, yayaların ve iki NYPD memurunun dahil olduğu çok sayıda ramak kala ile sonuçlandı. Bildiride, çiftin “kamuya mal olmuş bir kişinin kamu yararı taşımasına rağmen, bunun asla kimsenin güvenliği pahasına olmaması gerektiğini” kabul ettiği belirtildi.


CNN’e göre bir kolluk kuvveti kaynağının doğruladığına göre, çifti arabalarda, motosikletlerde ve scooterlarda bir “paparazzi sürüsü” izledi. Ancak trafik kazası olmadı. New York Polis Departmanından bir ekip, başka bir arabada Harry ve Meghan’ı takip etti ve paparazzilerden kaçmak için bazı kaçamak manevralar yapmak zorunda kaldı. Polis henüz bir ihbarda bulunmadı.


New York belediye başkanı ‘sorumsuz’ olaydan bahsetti
New York Belediye Başkanı Eric Adams (62) Çarşamba sabahı düzenlediği basın toplantısında gazetecilere, “iki memurumuzun yaralanmış olabileceği” söylendiğini söyledi ve olayı “pervasız” ve “sorumsuz” olarak kınadı. Açıktır ki “basın, paparazziler doğru fotoğrafı elde etmek istiyor, ancak kamu güvenliği her zaman önce gelmeli.”


Adams, iki saatlik yüksek hızlı bir kovalamaca olduğuna inanmakta zorlandığını, ancak New York’ta 10 dakikalık bir kovalamacanın bile trafik nedeniyle “son derece tehlikeli” olacağını söyledi. Ayrıca, fotoğrafçılardan kaçtıktan sonra Prenses Diana’nın (1961-1997) kaza sonucu ölümünü de hatırladı: “Annesinin nasıl öldüğünü hatırlayamayan pek çoğumuz olduğunu sanmıyorum.”


Prens Harry, ailesiyle ilgili olarak paparazzilerin ve magazin dergilerinin saldırgan eylemlerine sık sık karşı çıktı ve ayrıca kendisini yasal olarak savundu.


SpotOnNews

#Konular