Nijerya’da ele geçirilen 1.8 ton kokain yakılarak imha edildi

humhum

New member
Nijerya’da ele geçirilen 1.8 ton kokain yakılarak imha edildi28.09.2022 10:19
Haber Kaynağı: İHA


Batı Afrika ülkesi Nijerya’nın ticari şehri Lagos’un Ikorodu bölgesindeki tek depoya 19 Eylül’dahi gerçekleştirilen baskında 1.8 ton kokain ele geçirilmişti. Operasyonun akabinde Federal Yüksek Mahkeme, kokainlerin kamuya açık alanda imha edilmesine karar verdi. Nijerya Uyuşturucuyla Mücadele Kurumu (NDLEA) ekipleri kararın akabinde 1.8 ton kokaini tek araziye getirip ateşe verdi.

PİYASA DEĞERİ 278 MİLYON ABD DOLARINDAN FAZLA

NDLEA Başkanı Mohamed Buba Marwa yaptığı açıklamada, piyasa değeri 278 milyon ABD dolarından fazla olan kokainlerin yeraltı dünyasının “hain” faaliyetleri hakkında sayı şey söylediğini belirtti. Marwa, uyuşturucu kaçakçılarına karşı mücadeleye sürme edileceğini belirterek Ocak 2021’takt yerde yana 2 1000 904 kişinin uyuşturucudan hapis cezalarına çarptırıldığını, bazen davaların ise sürme ettiğini kaydetti.
Öte yandan baskında 5 kişi dahi gözaltına alınmıştı.


Küba karanlığa gömüldü, ABD panikte! Ian Kasırgası zaman vuracak


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için forumhizmeti@gmail.com adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.