Müzik: Soruşturmalar: Waters, Frankfurt’taki sahne şovunu değiştiriyor

humhum

Global Mod
Global Mod
Müzik
Soruşturmalar: Waters, Frankfurt’taki sahne şovunu değiştirdi

Müzisyen Roger Waters, gösterilerinden birinde. Fotoğraf

© Daniel Bockwoldt/dpa


Frankfurt Festhalle’nin tarihini bildiği için gösterisinin ikinci bölümünde “demagog” gibi giyinmekten kaçınıyor. Müzisyen kısaca gözyaşlarına boğulur.

Berlin’deki şüpheli nefret söylemiyle ilgili polis soruşturması ışığında, tartışmalı İngiliz rock müzisyeni Roger Waters, Frankfurt’taki gösterisinin bölümlerini değiştirdi.


Waters, Frankfurt Festhalle’nin tarihini bildiği için gösterisinin ikinci bölümünde “demagog” kılığına girmekten kaçındığını söyledi. 1938’de salonda insanların başına gelen acıyı hissediyor. Birçok kişinin onu Yahudi aleyhtarı olmakla suçladığını biliyor. Waters, birçok izleyiciyi alkışlayarak, “Değilim,” dedi. Müzisyen de kısa süre gözyaşı döktü.


Waters son zamanlarda defalarca anti-Semitizmle suçlandı. İngiliz müzisyenin ülke çapında verdiği konserlere yönelik çok sayıda eleştiri gelmişti. Frankfurt’ta Pazar günü yaklaşık 500 kişi Pink Floyd’un kurucu ortağının ortaya çıkmasını protesto etti.


Pogrom gecesi sırasında 3.000’den fazla Yahudi erkek, Frankfurt Festhalle’de toplandı ve kötü muameleye tabi tutuldu, ancak daha sonra sınır dışı edildi.


dpa

#Konular