John Niven, erkek kardeşinin ölümü ve “kalbindeki buz sarkıtları” hakkında

humhum

Global Mod
Global Mod
kaydeden Ingo Scheel

16 Mart 2024, 18:09
4 dakika

Çok satan yazar John Niven yeni romanında küçük kardeşi Gary'nin intiharını araştırıyor. İle yapılan bir röportajda yıldız yazmaktan ve karanlık anlardan bahsediyor.

Bay Niven, son kitabınız “The F*ck-it List” Trump'tan sonraki ABD'yi konu alıyordu. Artık bir kez daha dünyayla yüzleşebilirdi. Bu gelişmeyi nasıl değerlendiriyorsunuz?
Buna inanamıyorum. 6 Ocak 2021'de bütün gün televizyon karşısında oturup şöyle düşündüğümü hatırlıyorum: Bunun iyi bir tarafı varsa, o da Trump'ın işinin bittiği gerçeğidir. Adam kelimenin tam anlamıyla Kongre Binası'na saldırı çağrısında bulundu. İşte bu, her şey sonsuza dek bitti… Ama ortada hiçbir şey yok! Başka türlü oy kullanmayan bütün bu aptalları harekete geçirdi. Bu aptallar artık itici güç. Onun gibi bir adamın ABD başkanı olabileceğinden bahsetmemiz tamamen saçmalık; yerel mecliste bile yer almamalı. Tek umudum onu mahkemeye çıkarmaları.

Yeni kitabınız “Ey Kardeşim” ile kendinizi aile geçmişinize adadınız. Odak noktası, intihar girişimi sonrasında komaya giren ve 2010 yılında 42 yaşında ölen küçük kardeşi Gary'dir.
Bir gün kardeşim hakkında yazacağım benim için her zaman açıktı. Ancak hayatta yaşadığımız pek çok deneyimde olduğu gibi bunların da yerleşmesi belli bir zaman alır. Bu büyüklükte bir olay, bu kadar yakın bir akrabanın erken ölümü çok daha uzun sürüyor.

Haberler İçin Takip Edin

Reklamsızdır ve istenildiği zaman iptal edilebilir

?