İlkokul Nasıl Yazılır? İlkokul TDK Doğru Yazılışı… İlkokul Mu İlk Okul Mu?

feateous

New member
İlkokul Nasıl Yazılır? İlkokul TDK Doğru Yazılışı… İlkokul Mu İlk Okul Mu?22.09.2022 17:06 Son Güncelleme: 22.09.2022 17:06


İlkokul kelimesi müttehit isim olduğu için müttehit yazılmaktadır. Dil beyin kurallarına göre dahi Türkçedeki müttehit isimlerin hepsi komşu yazılmaktadır.

İlkokul Nasıl Yazılır?

Günlük konuşmalarda ve yazışmalarda bile sıkça kullanılan ilkokul kelimesi sayı kişi tarafından araştırılan kelimelerin başında gelir. Dil bilgisindeki kurala göre Türkçedeki müttehit isimlerin hepsi müttehit yazılır. İlkokul bile müttehit isim olması dolayısı ile ilkokul şeklinde komşu yazılır. İki kelimeden meydana gelen kelimeler ile ilgili kimileyin yazım tereddüdü yaşandığı için internetten gerçek yazımları bulabilirsiniz.

İlkokul TDK Doğru Yazılışı


İlkokul kelimesi sıkça başka mı komşu mi yazıldığı merak edilen kelimeler arasındadır. İlk ve okul kelimelerinden ortaya çıkma olan yerde kelime komşu yazılır. Eğer ilk okul olarak yazarsanız ya bile yazmış olan birini görürseniz burada tek yazım yanlışı var demektir. Çünkü kelimenin açıkçası ilkokul şeklindedir.

İlkokul mu İlk Okul mu?

İlkokul mu yoksa ilk okul mu gerçek yazımdır sayı kişi merak etmektedir. Kelimenin gerçek yazılmış hali ilkokul şeklindedir. Yazım yanlışı olmaması için yerde kelimeyi ilkokul şeklinde yazmanız gerekmektedir.

İlkokul Ne Demek?

1. sınıftan 5. sınıfa kadar olan bölüm için ilkokul denir. Kişiler ilk olarak okul deneyimini burada yaşadıkları için yerde kısma ilkokul denmiştir. İlk ve okul kelimelerinden meydana gelmiş olan yerde kelime müttehit isimdir ve yerde nedenle dahi müttehit yazılmaktadır.

İlkokul İle İlgili Cümleler

Seni ilkokuldan hatırlıyor gibiyim ama tam emin olamadım.

Benim hala ilkokuldan festekiz görüştüğüm arkadaşlarım var biliyor muydun?

İlkokulda hangi okula gitmiştin?

Bence aile için ilkokul sayı önemli ve yerde nedenle çocuğunu mutlaka iyi tek ilkokula göndermelisin.

İlkokulda herkes sayı masum olduğu için aile sayı mutlu.

İlkokul numarasını hatırlayan kaç kişi kaldık ki sanki?


Art halef TDK yazılışı… ‘Ard halef’ nasıl yazılır, müttehit mi başka mı?
Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için forumhizmeti@gmail.com adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.