Film Festivali: Cannes’da DiCaprio, Scorsese ve De Niro

humhum

Global Mod
Global Mod
film Festivali
Cannes’da DiCaprio, Scorsese ve De Niro

Leonardo DiCaprio (lr), Martin Scorsese, Robert De Niro ve Cara Jade Myers, Cannes’da “Killers of the Flower Moon” filmlerini sunuyorlar. Fotoğraf

© Joel C Ryan/Invision/AP/dpa


Martin Scorsese’nin Cannes’la ilgili güzel anıları var: “Taksi Şoförü” ile Altın Palmiye’yi kazandı ve 25 yıl önce Jüri Başkanıydı. Şimdi yeni filmini Côte d’Azur’da sergiledi.

Martin Scorsese, Robert De Niro ve Leonardo DiCaprio ile üç film efsanesi Cannes’a geldi. Scorsese’nin yeni polisiye gerilim filmi “Killers of the Flower Moon”un prömiyeri Cumartesi günü film festivalinde yapıldı. Yüzlerce hayran, film yıldızlarını görmek için kırmızı halıya dizildi.


“Killers of the Flower Moon”, 1920’lerde Oklahoma’da büyük bir suçun kurbanı olan Osage yerlilerinin hikayesini anlatıyor. Kabilesinin üyeleri, topraklarında büyük miktarda petrol bulunmasının ardından sistematik olarak öldürüldü. Cinayetler soruşturulmadıktan sonra, FBI nihayet soruşturuldu. Apple yapımı, gazeteci David Grann’in gerçek bir hikayesine ve kurgu olmayan kitabına dayanıyor.


Scorsese, 1976’da Cannes’da Altın Palmiye’yi De Niro’nun oynadığı kült filmi “Taxi Driver” ile kazandı. “Killers of the Flower Moon” bu yıl yarışma dışı kaldı.


dpa

#Konular