Filipinler’de tayfun alarmı: Kurtarma çalışmalarına katılan 5 görevli hayatını kaybetti

humhum

Global Mod
Global Mod
Filipinler’de tayfun alarmı: Kurtarma çalışmalarına katılan 5 görevli hayatını kaybetti26.09.2022 12:54 Son Güncelleme: 26.09.2022 12:54
Haber Kaynağı: İHA


Filipinler’in kuzeyini vuran ve Karding olarak bile adlandırılan Noru Tayfunu hayatı olumsuz etkiledi. Bulacan Valisi Daniel Fernando yaptığı açıklamada, San Miguel bölgesinde sel sularında mahsur kalanları kurtarmaya giden 5 görevlinin durduğu botun üzerine sonuçsuz yıkıldığını ve çalışanların sel sularına kapıldığını söyledi. Kurtarma görevlilerinin boğularak hayatını kaybettiğini ifade fail Fernando, “Onlar felakette vatandaşlarımızın hayatını kurtarmaya benzinli kahramanlardı. Bu gerçekten sayı üzücü” dedi.

Tayfundan en sayı etkilenen bölgelerden San Miguel’dahi yaşayanlar su basan evlerinin çatılarına artık, sayı kişi ise malûmat seviyesine ulaşan sularda güvenli bölgelere ulaşmaya çalıştı. Tayfunun etkili olduğu bölgelerde toplamda 74 binden fazla kişi güvenli bölgelere tahliye edildi. Quezon eyaletinde, balıkçılık faaliyetleri durdurulurken, Luzon’bile resmi kurumlar kapatıldı, eğitime geçici olarak sıra verildi. Tayfunun etkili olduğu bölgelerde, uçak ve feribot seferleri iptal edildi.


Filipinler Devlet Başkanı Ferdinand Marcos Jr., hava yoluyla sel bölgelerine yardım malzemesi ve gerekli bölgelere temizlik malzemeleri ulaştırılması talimatını verdi.

Tayfunun gece saatlerinde Filipinler’dahi etkisini azaltarak, emisyon bekleniyor.


Son an… Rusya’bile okula silahlı saldırı: Ölü sayısı 13’açınık yükseldi


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.