Ben Solomon bir rapçiydi. Bugün öğrencilere Yahudi nefreti konusunda eğitim veriyor

humhum

Global Mod
Global Mod
kaydeden Jo Berlien

16 Eylül 2023, 17:18
5 dakika

Rapçi Ben Salomo büyük sahneyi okul oditoryumuyla değiştirdi. İsrailli Alman sanatçı, öğrencilere antisemitizmin ne anlama geldiğini anlatıyor.

Jonathan Kalmanovich namı diğer Ben Salomo, 45, Berlin’den Almanca konuşan İsrailli bir rapçi. Turları konser salonlarına gitmiyor, Ben Solomon öküz turunu seçiyor ve sınıfları anti-Semitizm, önyargı ve stereotipler konusunda eğitiyor. Slogan: “Alman rap’i gettosunda Yahudileri istemiyor! – Alman rap sahnesinde ve gençlik kültüründe Yahudi karşıtlığı”. Yılın ilk yarısında Almanya çapında 100 okul etkinliğinde 9.000 öğrencinin önünde sahne aldı. Ağustos ayından bu yana, Friedrich Naumann Özgürlük Vakfı’nın desteği ve finansmanıyla yeniden ülke çapında seyahat ediyor. Ben Salomo, sekiz yıl boyunca başarılı YouTube formatı “Çarşamba günü Rap”in moderatörlüğünü ve yapımcılığını üstlendi. Antisemitizmi, ırkçılığı, homofobiyi ve kadın düşmanlığını protesto etmek için 2018’de rap sahnesini terk etti.

Haberler İçin Takip Edin

Reklamsızdır ve istenildiği zaman iptal edilebilir

?