Bangladeş’teki tekne faciasında can kaybı 51’e yükseldi

humhum

Global Mod
Global Mod
Bangladeş’teki tekne faciasında can kaybı 51’e yükseldi27.09.2022 00:58
Haber Kaynağı: İHA


Bangladeş’in Panchagarh bölgesinde bağcıklı Karatoya Nehri’nde geçmiş çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan grubu taşıyan tekne batak, bölgede taharri-kurtarma çalışmaları başlatılmıştı. Bölge Polis Şefi Sirajul Huda yaptığı açıklamada, yapılan taharri-kurtarma çalışmaları sonucunda yaşama kaybının 51’açınık yükseldiğini ifade ederek, 15 kişiden ise hala haber alınamadığını belirtti.

Teknenin normal kapasitesinin 3 katını taşıdığını ifade fail Huda, “Sabah şiddetli yağmur vardı ve yerde nedenle tekne seferleri başladığında hacılar hızla tapınağa gitmek için tekneye bindiler. Kaptan, yükü hafifletmek için bazen insanlardan tekneden inmelerini istedi. Ama kimse dinlemedi” dedi.

Polis göre, teknede yaklaşık 90 kişi bulunurken, en rengi 15 kişi faciadan sağ kurtuldu.


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.