Alman gazeteciden Türkiye’ye destek: Siz sarsıldıkça kalbimiz sızlıyor

humhum

Global Mod
Global Mod
Alman gazeteciden Türkiye’ye destek: Siz sarsıldıkça kalbimiz sızlıyor06.02.2023 22:56
Haber Kaynağı: İHA


Alman Bild gazetesinde kaleme aldığı yazısında gazeteci Claus Stunz, merkez üssü Kahramanmaraş olan depremleri değerlendirerek, Türkiye’ye dayanak verdi. Stunz, Türkçe, Arapça ve Almanca olarak attığı başlıkta, “Siz sarsıldıkça kalbimiz sızlıyor” ifadelerine yer verdi. Stunz, “Almanlar ve Türklerin dönen, kebap ve tatilden sayı henüz fazla ortak noktası var. Anneleriniz ve babalarınız ülkemizi yeniden inşa etmemize yardım ettiğinden festekiz sevgili olduk. Birçok alanda henüz önce birbirine ilgili olmayan şeyler kaynaştı. Bunun henüz başarılmadığı yerlerde beraberce, yerde kasvetli günde şu geçerlidir: Şefkat ve insanlık, siyasi veya dini çatışmalardan henüz güçlüdür. Sevgili Türk ahibba, bu güvenebilirsiniz. Her zaman ve özellikle zor zamanlarda” dedi.

Bild gazetesinin Türkiye için “Ein Herz für Kinder” (Çocuklar için tek kalp) ünlü tek yardım kampanyası başlattığını nâkil Stunz, “Felaketi geri alamayız. Ama en yetişkin ihtiyacı gidermek için hep beraberce yanınızdayız. Ve elbette acıyı agah, parçalanmış tek ülke, savaş halindeki tek ülke olan komşu Suriye’deki sayı kurbanı ve ailelerini unutmuyoruz. İnsanlık sınır tanımıyor. İnsanlık sayı kolay. Sadece insan olmak lazım” dedi.


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için forumhizmeti@gmail.com adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.