Wincent Weiss: Turnesi mali bir fiyaskoya dönüştü

humhum

Global Mod
Global Mod
pop şarkıcısı
Altı basamaklı eksi: Wincent Weiss’ın turu finansal bir fiyaskoya dönüştü

Wincent Weiss, Erfurt’taki konserde

© Gelecek Görüntü / Imago Görüntüler

Eugene Epp

Pop şarkıcısı Wincent Weiss turnesine acıklı bir son veriyor: eve altı haneli bir eksi ile dönüyor – Alman konser ortamındaki sorunlara bir örnek.

Wincent Weiss kırmızıda: en azından finansal olarak, Almanya çapında on iki konserle sona eren turnesi bir fiyaskoydu. Pop şarkıcısı konserlerden önemli bir kayıpla ayrıldığını “Hamburger Abendblatt”a anlattı.

30 yaşındaki oyuncu, “Arena turu benim için büyük bir kayıptı” dedi. “Bunun gibi bir şey eskiden harika, süper ekonomikti ve şimdi kendi cebimden altı haneli yüksek bir meblağ ödedim.” Ancak yaptığı açıklamaya göre bu, seyircilerin ilgisizliğinden kaynaklanmıyor: performanslarına toplam 120.000 hayran geldi. Ancak bununla hiç para kazanmadı – tam tersi: “İlk kez zarar ettik.”

Wincent Weiss: Konserlerin maliyeti keskin bir şekilde arttı

Arka plan: Weiss ve ekibi, turu farklı koşullar altında planlamıştı. Şarkıcı, biletleri korona pandemisinden önce, o zamanlar bilet başına 65 avrodan satmıştı. Bu arada çok şey oldu: Pandemi nedeniyle konserleri ertelemek zorunda kaldı. Weiss o sırada “Mevcut durum, herkesin kendini güvende hissetmesi (gerekmesi!) gereken tam bir arena gösterisine izin vermiyor” dedi.

Ve nihayet bu yıl her zamanki haliyle konserler mümkün olduğunda, enflasyon patlak vermişti. Weiss, “Hamburger Abendblatt” a maliyetlerinin üç katına çıktığını söyledi. “Belki Bir Gün” turnesinde bile bu arada hızla artan konser bilet fiyatlarından yararlanmadı.

film müziği

“Lose Yourself”tan “Bella Ciao”ya: Filmler ve diziler yoluyla mega hit haline gelen şarkılar

Konser sektörü hala zor durumda

Eski DSDS adayı Weiss, “Ama turu gerçekten yapmak istedim, insanlar çok uzun süre beklemek zorunda kaldı. Ve gelecek yıl bir ara vereceğim ve bir sonraki konserlerimde fiyatların tekrar sakinleşmesini umuyorum” dedi eski DSDS adayı Weiss . Konser endüstrisi pandemiden bu yana mücadele ediyor: Taylor Swift veya Beyoncé gibi süper yıldızlar tam anlamıyla ellerinden bilet kaparken, daha küçük gösteriler hala kendilerini toparlayamadı. Bazı sanatçılar mali nedenlerle performanslarını iptal etmek zorunda kalıyor, hatta masrafları kendileri karşılıyor.

Geçenlerde Hamburg’daki konserinde Alman sanatçıların bilet fiyatları ile Beyoncé gibi büyük yıldızların bilet fiyatları arasında belli bir tutarsızlık olduğunu fark eden Wincent Weiss gibi: “İnsanlar belli ki uluslararası bir yıldız için fiyat ödüyor ama ulusal bir yıldız için değil. biraz talihsiz.”

kaynaklar: Instagram’da “Hamburger Abendblatt” / Wincent Weiss

Guano Apes: Sandra Nasić ve grup bugün ne yapıyor?

Videoyu izleyin: Almanya’dan kadın sesli crossover rock, işte Guano Apes. “Open Your Eyes”, “Lords Of The Boards”, “Big In Japan” gibi şarkılarla Guano Apes, 90’lı yıllarda Almanya’nın en önemli rock gruplarından biri olarak kabul ediliyordu. Sandra Nasić ve grup bugün ne yapıyor?

#Konular