Ünlü dizi oyuncuları Beyoğlu’ndaki deprem yardım çalışmalarına katıldı

FBO

Global Mod
Global Mod
Ünlü dizi oyuncuları Beyoğlu’ndaki deprem yardım çalışmalarına katıldı

Kahramanmaraş merkezli deprembilim akabinde Beyoğlu’ndaki yardım çalışmaları hız kesmeden sürme ediyor. Beyoğlu Belediyesi tarafından Hasköy’dahi oluşturulan yardım toplama alanı, ilk günden itibaren adeta tek seferberlik merkezi haline geldi.

Buradaki çalışmalara zaman ünlü sıra oyuncuları Alp Navruz, Birand Tunca, Emre Bey, Uğur Keleş ile Yönetmen Yuşa Ebrar ve Menajer Uğur Keleş dahi katıldı.

Oyuncular, paketlerin kolilenmesi, kolilerin tırlara taşınması gibi pek sayı alanda destekte bulundu. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız bile yardım toplama merkezine gelerek, icraat hakkında malûmat verdi.

Şu ana kadar 44 tırın Deprem bölgesine sevk edildiğini söyleyen Yıldız, akşama kadar yerde sayının 53’ü bulacağını ve yardımların felaketten etkilenen yerlere gönderilmeye sürme edileceğini belirtti.

“Bu sabah itibarıyla bölgeye 44 tır sevk ettik. İnşallah yaralarımızı hep beraberce saracağız”

Yardım çalışmaları hakkında malûmat veren Başkan Yıldız, “Depremin sabahından itibaren burayı, Hasköy’dahi oluşturduğumuz yardımları toplama merkezi olarak eksiksiz Beyoğlu’na, komşularımıza duyurduk. O andan itibaren bura tam tek seferberlik halinde. Bu sabah itibarıyla bölgeye 44 tır sevk ettik. Şu anda 45’inci tırımız bile yanaştı. İçerlerinde elektrik kesintisine sonunda jeneratörler var. İlk etapta 44 jeneratör, henüz sonra elimize ulaşan jeneratörleri dahi bölgeye sevk ettik. Isıtıcı, battaniye, kışlık mont, kıyafetler, bereler, eldivenler var. Şimdi hijyen setlerini gönderiyoruz. Çocuklar için biberonlar, bisküviler, sütler ve kadınlar için kadın sağlık setleri gönderiyoruz. Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinde Beyoğlu Belediyesi’nin seyyar mutfağını kuruyoruz. İnşallah, yarın sabah itibarıyla Yemek dağıtmaya başlayacağız. Depremin akşamında bölgeye tek mobil mutfağımızı gönderdik. İslahiye, Gaziantep’te 3 gündür sıcak sebze dağıtımı sürme ediyor. Beyoğlu Belediyesi olarak yarın sabah oraya tek fırın kurmuş olacağız ve insanların günlük ekmek ihtiyacını karşılayacağız. Ben dahi birazdan bölgeye intikal edeceğim. Kahramanmaraş’a, Dulkadiroğlu ilçemize ulaşacağız inşallah. Şu anda üç il yönetici yardımcım Kahramanmaraş bölgesinde. Altı müdürümüz orada, içlerinde taharri kurtarma ekiplerinin dahi olduğu 100 kişilik tek ekibimiz dahi var. Bölgede lojistiği sağlayacaklar. Burası gibi tek üssü orada bile kurmuş vaziyetteyiz. Daha sistematik tek şekilde, ne yaptığını agah arkadaşları bölgeye gönderiyoruz. İnşallah milletimizin yaralarını yine milletimiz hep beraberce saracağız” dedi.

“Orada 10 tane şehir yıkıldı, tığ dahi burada yıkıldık”

Öte yandan, sayı vatandaşın ve il personelinin merkezde yoğun tek şekilde çalıştığı görüldü. Çalışmalara dayanak vermeye geldiğini söyleyen Hasan Beşlioğlu isimli il personeli, “Çok üzgünüz, yüreğimiz yanıyor. Ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza Allah’tan birden şifalar diliyorum. Burada inanılmaz tek organize var. Beyoğlu Belediyesi öncü oldu, tığ dahi hep beraberce geldik ve dayanak olmaya çalışıyoruz. Elimizden ne geliyorsa, varımızı yoğumuzu ortaya koyduk. Kalbimiz onlarla beraberce. Ne var ne yok o tarafa gönderiyoruz. Oradaki insanlar rahat etsin niteleyerek uğraşıyoruz. Elimizden geldiğince dayanak olmaya çalışıyoruz. Gerçekten sayı üzgünüz. Orada 10 tane şehir yıkıldı, tığ dahi burada yıkıldık. Onların acısını paylaşıyoruz. Ne yapabilirsek hep beraberce yapacağız, hep beraberce kalkacağız” niteleyerek konuştu.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.