“Tatort”un yıldızı Ferdinand Hofer: “Apartman dairemde oynamama izin verilmedi”

humhum

Global Mod
Global Mod
“Tatort” yıldızı Ferdinand Hofer
“Daire paylaşımımda kumar oynamama izin verilmedi”

“Tatort: Game Over”: Ferdinand Hofer (sağda) yaklaşık on yıldır Münih “suç mahallinde” Kalli Hammermann yardımcısı ve komiser olarak görülüyor.

© BR/Bavaria Fiction GmbH/Claudia Milutinov

“Tatort: Game Over” oyuncu sahnesinde geçiyor. Bir röportajında oyuncu Ferdinand Hofer’in hayatında oynadığı rolü gözler önüne seriyor.

Ferdinand Hofer (30, Eberhofer suç hikayeleri) 2014’ten beri Münih “olay mahallinde” müfettiş Kalli Hammermann’ı oynuyor, neredeyse en uzun süre hizmet veren (1991’den beri) Pazar günü suç müfettişleri Ivo Batic (Miroslav Nemec, 68) ve Franz’ın asistanlığını yapıyor. Leitmayr (Udo Wachtveitl, 64). Bir sonraki bölümde “Tatort: Game Over” (21 Mayıs 20:15, ilk) oyuncu sahnesi incelenecek. Bavyeralı hayran favorisi, Spot on News ile yaptığı bir röportajda bilgisayar oyunları alanındaki kendi deneyimlerinden bahsediyor. Sorulduğunda, Batic-Leitmayr’ın sona ermesinden sonra Münih komiserliğindeki geleceğini nasıl hayal edebileceğini de açıklıyor – umarım hala uzak bir gelecekte.

Oyunlarla kişisel olarak ne kadar ilgileniyorsunuz?

Ferdinand Hofer: Aslında hiç de değil (artık). Kumar eskiden bir sorundu ama benim için hiçbir zaman bir öncelik olmadı. Arkadaş çevremde kesinlikle en kötü kumarbaz benim. O zamanlar benim için hiç eğlenceli olmadığı için kendi dairemde oynamama izin verilmedi. Ben çok kötüydüm ve çok kötüyüm. Çok daha kötü bir rakibe karşı tenis oynamak gibi. İkisi için de eğlenceli değil.

“Suç mahalli” Counterstrike hakkındadır. En sevdiğiniz oyun nedir veya neydi?

Hofer: Oynadığım zamanlar çoğunlukla “Fifa” ya da bazen “Call of Duty” idi. “Fifa” ile, gerçekte ne kadar kötü olduğunuz her zaman en az fark edilen şeydi.

Gerilim filminde gösterilenlere benzer olaylar olduğunu biliyor muydunuz?

Hofer: Evet, inanılmaz derecede büyük bir oyun sahnesi olduğunu elbette biliyorum. Bunu yalnızca YouTube’dan ve oyun Haberlarından görebilirsiniz. Ama ben kendim hiç profesyonel bir e-spor etkinliğine gitmedim. Ama okuldayken LAN partilerinden birine ya da diğerine gittim.

Çekim gerçek bir turnuvada mı gerçekleşti?

Höfer: Evet. Böylece biz oyuncular ve aktrislerle yapılan ana çekim için bir turnuva yeniden yaratıldı. Ama aslında gerçek bir turnuvada vurulan sözde ikinci bir birim. Görüntüler de filmde kullanıldı ve çektiğimiz görüntülerle çekirdeklendi. Görünüşe göre herkes gerçek turnuvadaymış.

Bu arada, gerilim filminde yine Münih dairelerinin korkunç kiralarından bahsediliyor. Filmdekinin soğuk fiyatı 2.600 Euro. Nasıl yaşıyorsun?

Hofer: Münih’te bir apartman dairesinde yaşıyorum ve benimki de o kadar pahalı değil. Ama aynı zamanda başarılı bir e-sporcu da değilim (gülüyor).

Filmde okuma gözlüğü şakaları ve daha fazlası, Münih müfettişlerinin yaşlanmalarını gizlemediğini gösteriyor. Belki Batic ve Leitmayr bir noktada durur… Kalli için sırada ne var?

Hofer: Bu elbette heyecan verici bir soru. Bir dedektif müfettişinin hayatında pek çok fırsat vardır, ancak elbette Kalli, nihayet şirket arabasını kendisinin sürebileceği konusunda şimdiden spekülasyon yapıyor.

SpotOnNews

#Konular