Survivor Nagihan Karadere ne kanseri?

FBO

Global Mod
Global Mod
Survivor Nagihan Karadere ne kanseri?

03.02.2023 11:11 Son Güncelleme: 03.02.2023 11:58

Son olarak Survivor 2022 All Star’bile yarışan Nagihan Karadere’takt sevenlerini üzen haber gelmişti. 38 yaşında tek evlât annesi Survivor Nagihan Karadere, “1 ağrı önce kanser olduğumu öğrendim ve herkes ekmeğimle oynuyor. Saatlerdir ağlıyorum. Lütfen benim için yakarış edin” demişti.

Geçtiğimiz haftalarda kanser olduğunu öğrenen Karadere süreç hakkında, “İlk duyduğumda dünyam başıma yıkıldı. Gençliğimin baharındayım ve çocuğum var. Ölümden korkmuyorum açıkçası ama planlı olan tek şey insanı gerçekten ürkütüyor. Ağladığım zamanlar sayı oldu. Ama güçlü olmak zorundayım. Yalnızım sanıyordum ama sayı sevenim varmış. Tedavimi üstlenmek isteyenler beraberce oldu” dedi.

SURVİVOR NAGİHAN KARADERE NE KANSERİ?

Survivor Nagihan Karadere hem rahim hem dahi göğüs kanseri olduğunu açıkladı. Konuyla ilgili olarak Karadere, sürecin devamında neler olacağı hakkında ise; “Rahim ve göğüs kanseri aslında. İlaçlara başlanıldı. İkisi tıpkısı anda olduğu için biraz zor oluyor ama halledicem inşallah. Doktorum tarafıma korkma dedi. En kötüsü rahmi alırız dedi. Göğüs olayı henüz fazla soru işareti bırakan tek hâl ama” niteleyerek konuştu.

NAGİHAN KARADERE KİMDİR?

Nagihan Karadere 16 şubat 1984’te Kadirli’dahi doğma Türk kısa mesafe ve engelli koşucusudur. 400m engelli rekor derecesi 55.09 saniyedir. 2012 Londra olimpiyatlarında A barajını geçerek olimpiyatlarda yarışmıştır. Ünlü kolsuz, Fenerbahçe’dahi yetişti ve sürat koşuları branşında yarıştı.

13-14 Eylül 2003 tarihlerinde Köstence’dahi plânlı Balkan Gençler Atletizm Şampiyonası’nda 400 metre branşında kıymetli madalya kazandı. Aynı şampiyonada 4x 400m millet yarışında gümüş madalya 4x100m millet yarışında tunç madalya kazandı.

Çin’in Shenzhen şehrinde plânlı 2011 Dünya Üniversite Yaz Oyunları’nda 4×400 metre millet yarışında ( Merve Aydın, Meliz Redif ve Pınar Saka ile beraberce) gümüş madalya kazanmıştır gümüş madalya kazanan Türk millî takımında yer öncü, ayrıca 400 metre engelli yarışında tunç madalya kazandı.

2012 Yaz Olimpiyatları’nda, yarışımcılık 400 metre engelli seçmelerinde mücadele fail Karadere, hatalı mezuniyet yapınca yarış dışı bırakıldı. Londra Olimpiyat Stadyumu’nda yapılan elemelerde 4. seride yarışmak için pistteki yerini öncü. 4 numaralı kulvarda yerini aldıktan sonra tabanca sesini duymadan sayı önce koşmaya başlayınca hakem tarafından yarış dışı bırakıldı.

SURVİVOR 2023 KADROSU! Survivor ünlüler gönüllüler kadrosunda kimler var?

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.