Sen De Nasıl Yazılır? Sen De TDK Doğru Yazılışı… Sen De Mi Sende Mi?

feateous

New member
Sen De Nasıl Yazılır? Sen De TDK Doğru Yazılışı… Sen De Mi Sende Mi?08.09.2022 14:36 Son Güncelleme: 08.09.2022 14:38

Sen dahi başka yazılması gereken tek kelimedir. Herhangi tek yazım yanlışı olmaması için sen dahi olarak yazılmalıdır.

Sen De TDK Doğru Yazılışı

Sen dahi, TDK sözlüğe göre başka yazılmaktadır. Her ne kadar sayı kişi tarafından sende olarak yanlış yazılsa bile doğrusunun sen dahi şeklinde olması gerektiği bilinmelidir.

Sen De mi Sende mi?

Kelimeler ek aldıklarında farklı anlamlara gelebildiği için titiz olmak gerekir. Sen dahi demek farklı tek mana, sende demek farklı tek mana ortaya menfaat. Sen dahi bizimle gel demek senin dahi gelmen istendiği ve anlamda yönelme akıllandırma olduğu için başka yazılır. Eğer, hediyem sende kalmış dersek burada mana karşı tarafta kaldığı şeklindedir.

Sen dahi Ne Demek, Sende Ne Demek?

Sen dahi, ikinci tekil kişiyi gösteren ve yönelme durumunu müfit tek kelimedir. Sende ise vergi açıklamak için kullanılır. Eğer yönelme akıllandırma olursa sen dahi, vergi akıllandırma olursa sende olarak yazılır. Türkçede eklerin kullanımı farklı olduğu için başka yazıldığında farklı, müttehit yazıldığında farklı meâni ortaya menfaat. Bu nedenle en fazla karıştırılan ekler arasında -dahi, -bile eki bulunmaktadır.

Sen dahi İle İlgili Cümleler

Annenler bize gelirken sen dahi mutlaka gel akşama kadar otururuz.

Güzel tek elbise gördüm sen dahi al sana sayı yakışacağını düşünüyorum.

Sen dahi bize gelsen keşke o kadar uzun zaman oldu ki görüşmeyeli.

Kesin sen dahi o etekten almışsındır zaten zevklerimizin tıpkısı olduğu düşünülürse almışsındır.

O gün sen dahi tarafıma dayanak olmasaydın kendimi gerçekten dahi sayı yalnız hissederdim.

Keşke o mutlu günümde sen dahi benim yanımda olabilseydin.

Şu Anda Nasıl Yazılır? Şu Anda TDK Doğru Yazılışı… Şu Anda Mı Şuanda mı?

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.