Resimli kitap “Seni Seviyorum”: Fotoğrafçı Mario Testino düğün albümünü açıyor

humhum

Global Mod
Global Mod
Mario Testino onlarca yıldır gösteri ve moda endüstrisinin en büyük yıldızlarını fotoğraflıyor ancak düğünlerin Peru yerlisinin hayatında özel bir anlamı var. Çocukken bile ebeveynlerinin düğün fotoğraflarından etkilenmiş ve daha sonra kız kardeşleri ve yeğenleriyle sunağa kadar eşlik etmiştir. Dünyanın en büyük düğünlerinden birinin, fotoğrafçı olarak kariyeri üzerinde de belirleyici bir etkiye sahip olması muhtemelen kaderdir.

Mario Testino'nun resimli kitabı “Seni Seviyorum”

1970'lerin sonunda Testino Londra'ya geldi ve o zamanki tahtın varisi Prens Charles ile Prenses Diana'nın 1981'deki düğünü izledi. En iyi fotoğrafları çekmek için tipik İngiliz telefonlarından birine bile tırmandı. kutular. Testino yeni kitabı “Seni Seviyorum”da “Bu, takip eden yıllarda olacakların bir alameti gibiydi” diye yazıyor. Sonraki yıllarda İngiliz kraliyet ailesinin üyelerini defalarca fotoğrafladı. Diğer şeylerin yanı sıra 2010 yılında Prens William ve Kate Middleton'un nişan fotoğraflarını çekti.

Taschen Verlag tarafından yayınlanan resimli kitap, düğün konusuna ayrılmış ve Testino'nun kırk yıla ait çok sayıda fotoğrafını yaklaşık 250 sayfada bir araya getiriyor. Fotoğrafçı bunun şimdiye kadar yayınladığı en kişisel kitaplardan biri olduğunu söylüyor. Eserde sadece özel aile fotoğrafları değil, model Kate Moss, oyuncu Salma Hayek ve moda varisi Margherita Missoni gibi yakın arkadaşların düğün fotoğrafları da yer alıyor.

Taschen Verlag, Mario Testino. “Seni Seviyorum”, Mario Testino, Carolina Herrera, Riccardo Lanza, ciltli, 26,2 x 35 cm, 1,92 kg, 248 sayfa, 60 euro, taschen.com