Prens William: Sürdürülebilir başlangıç şirketine ziyaret

humhum

New member
Prens William
Sürdürülebilir başlangıç şirketine ziyaret

Prens William, sürdürülebilir ambalaj için hammaddeler konusunda kendini ikna ediyor.

© Getty Images aracılığıyla KIN CHEUNG/POOL/AFP


Prens William gibi kraliyet ailesi de sürdürülebilir şirketlere bağlıdır. Şimdi Londra’da bir Earthshot Ödülü sahibini ziyaret etti.

Tahtın İngiliz varisi Prens William, Salı günü Londra’da bir sürdürülebilir ambalaj üreticisini ziyaret etti. Kasım 2022’de yeni kurulan şirket Notpla, Prens William (40) tarafından oluşturulan çevreci bir ödül olan “Atıksız bir dünya inşa etmek” kategorisinde Earthshot Ödülü’nü kazandı. “People” dergisi tarafından bildirildiği üzere, diğerlerinin yanı sıra, Kral Charles’ın oğlu, ödülün verilmesinin şirketin süreçleri hızlandırmasına yardımcı olup olmadığını III (74) yerinde kontrol etmek istedi.


Algler ve bitkiler kullanılarak ambalaj üretiminde uzmanlaşan şirketin iki kurucu ortağıyla birlikte Prens William, ödül sayesinde yapılan yatırımlara ikna oldu. Diğer şeylerin yanı sıra, para ödülü araştırma ve geliştirme için makineler satın almak ve ekibi büyütmek için kullanıldı. Tahtın varisi daha sonra laboratuvara gitti ve alglerden ambalaj malzemesi yapmayı denedi. Daha sonra, Haziran ayında seri üretime geçmesi planlanan bir paket servis kutusunun prototipi kendisine sunuldu.


Earthshot Ödül Ödülü bu yıl Singapur’da verilecek
Beş yıllık Earthshot Ödülü sahibine 2021’den bu yana yaklaşık 1,2 milyon avroya eşdeğer bir milyon sterlin dağıtıldı. Bu yılki üçüncü çevre ödül töreni 7 Kasım’da Singapur’da yapılacak. Geçen yıl, ödül kazananlar Aralık ayında Boston’da onurlandırıldı ve 2021’in başında William’ın memleketi Londra’daki gala etkinliği için bir araya geldiler.


SpotOnNews

#Konular