Ödüller: Lenny Kravitz, “Şöhret Kaldırımı”nda yıldızıyla kutladı.

humhum

Global Mod
Global Mod
Ödüller
Lenny Kravitz, Şöhret Kaldırımı'nda yıldızıyla kutlama yaptı.

Lenny Kravitz 1989 yılında çıkardığı “Let Love Rule” albümüyle çıkış yaptı. Fotoğraf

© Jordan Strauss/Invision/AP/dpa

Kızı Zoë Kravitz şakalar yapıyor, Denzel Washington arkadaşlığı övüyor, hayranlar alkışlıyor: Şarkıcı Lenny Kravitz, Hollywood'da “Şöhret Kaldırımı”nda bir yıldızla kutlanıyor.

ABD'li rock yıldızı Lenny Kravitz'in (“Benim Yoluma Gidecek misin”) artık Hollywood'da bir yıldızı var. Şarkıcı, tezahürat yapan hayranların önünde, film metropolünün kalbindeki ünlü “Şöhret Kaldırımı”ndaki plaketin açılışını yaptı. On bir yaşındayken annesiyle birlikte New York'tan Los Angeles'a taşındı. “Saf bir genç” olarak müzik, yaratıcılık ve Los Angeles sokaklarındaki hayata dair her şeyi öğrendi. O zamanlar Hollywood Bulvarı'ndaki idollerinin yıldızlarına hayrandı ama kendisi orada ölümsüzleşmeyi asla hayal etmedi. Kravitz arabada uyuduğu, bulaşıkçı olarak çalıştığı ve balık pazarında çalıştığı ve ilk gitarını on iki yaşında satın aldığı zamanları hatırladı.

Konuk konuşmacı olarak kızı, oyuncu ve model Zoë Kravitz (35), “havalı babasına” saygı duruşunda bulundu. Kızı, havalı olan şeyin sadece her zaman giydiği file gömlekler olmadığını söyleyerek şaka yaptı. Aynı zamanda yaşama sevinci ve müziğe olan büyük aşkıyla da ilham veriyor. Hollywood yıldızı Denzel Washington (69), Lenny Kravitz ile olan uzun ve yakın dostluğundan övgüyle bahsetti. Aktör, birbirlerine benzemeyen ikiz kardeşler gibi olduklarını söyledi. Kravitz'in “inanılmaz bir yeteneği” ve “inanılmaz bir kalbi” var.

Kravitz: Beatles ve kahramanlarla aynı sokakta ölümsüzleştirildi

Kravitz yakın zamanda dpa ile yaptığı röportajda “Şöhret Kaldırımı”ndaki ödül hakkında yorum yaptı. “Bana verilen tüm çiçekler için minnettarım. Derin bir minnettarlık duyuyorum. Ama elbette bunun için sanat ve müzik yapmıyorum. Bunu kendim için yapıyorum çünkü bunu yapmak ZORUNDAYIM. Ama “The Beatles ve bazı kahramanlarımla aynı sokakta ölümsüzleştirilmekten büyük onur duyuyorum.”

Gitarist ve şarkıcı, 1989 yılında çıkardığı “Let Love Rule” albümüyle çıkış yaptı. En çok bilinen şarkıları arasında “American Woman”, “Fly Away”, “Fields Of Joy” ve “It Ain't Over 'til It's Over” yer alıyor. On ikinci albümü “Blue Electric Light”ın mayıs ayında çıkması planlanıyor. Grammy ödüllü sanatçı aynı zamanda tasarımcı ve oyuncu olarak da çalışıyor ve “Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak” ve “2022: Av Tüfeği Düğünü – Zorlu Bir Takım” gibi filmlerde rol aldı.

“Şöhret Kaldırımı”, Los Angeles'taki Hollywood Bulvarı'ndaki kaldırımın 1960'tan bu yana yıldız şekilli plaketlerin yerleştirildiği bir bölümüdür.

dpa

#Konular