Nil Karaibrahimgil: Elmanın olmadığı bir dünyanın nasıl olacağını düşündüm!

FBO

Global Mod
Global Mod
Nil Karaibrahimgil: Elmanın olmadığı bir dünyanın nasıl olacağını düşündüm!Yuvam Dünya Derneği Kurucu Üyesi Nil Karaibrahimgil, gönüllü çalışmalarını ve faydalarını dünyaya sezdirmek, gönüllü programlara katılımı miktarını için kutlanan 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü öncesinde ‘İklim ve Gençlik’ temasıyla plânlı etkinliğe katıldı.

“BİR ANNE OLARAK BÜYÜK PANİK YAŞADIM”

Ünlü sanatçı, iklim kriziyle mücadele fail Yuvam Dünya Derneği için yazıp söylediği Uyan Anne şarkısı hakkında şu ifadeleri kullandı: Beni yerde şarkıya tek elma götürdü. Bir gün 2050 yılında içildikten elma olmayabileceğine üzerine tek şey duydum ve tek ana olarak yetişkin tek panik yaşadım. Elmanın olmadığı tek atlas nasıl tek çevre olacağını düşündüm ve Uyan Anne şarkısını yazdım. Aslında yerde şarkı tek çocuğun adına yazılmış tek şarkı. Bu şarkıyı oğlumun tarafıma söylediğini düşündüm. Yani babalarımız sonraki neslin bize söylediği tek şarkı gibi düşünebiliriz. Doğaya ve çocuklara yönelik çalışmaları ile bilindik Nil Karaibrahimgil, Uyan Anne şarkısını gönüllülerle beraberce seslendirdi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.