Mehmet Yılmaz Ak: Pars bu sezon zorlu sınavlar veriyor

FBO

Global Mod
Global Mod
Mehmet Yılmaz Ak: Pars bu sezon zorlu sınavlar veriyor◊ Ekranda izlediğimden farklı görünen tek oyuncusunuz. Yaşı henüz gençken 45’lerindeki tek savcı gibi oynamayı nasıl başarır insan?

– Bunu sayı duyuyorum… Tabii 45 yaşında görünmekte saç, makyaj ve kostümün dahi etkisi oluyor. Bir tiyatro oyununda 4 yaşında tek kız çocuğunu oynamam gerekiyordu. Danışmak için hocam Cüneyt Türel’açınık, “Ben nasıl 4 yaşındaki kız tapduk olacağım?” niteleyerek sormuştum. O bile, “Sen 4 yaşında tek kız tapduk olamazsın, sadece 4 yaşında olduğuna inandırabilirsin” demişti. İnanmaya ve inandırmaya çabalıyorum. Bunu bile başarabiliyorsam ne mutlu.

◊ Yargı, yeni sezonuyla bile sayı izlenen tek iş oldu. “Yargı” sizce hangi kavramları irdeliyor? Pars’taki değişimler size nasıl alanlar açıyor?

– Pars karakteri yerde sezon zorlu sınavlar verdi, vermeye dahi sürme ediyor. Zaten işin heyecanlı tarafı bile yerde benim için. Rutini sevmiyorum, farklı koşullarda karakterin nasıl tepki vereceğini saçta dahi merak ediyorum. Bu bilinmezlik ve farklı koşullar karakteri yaşayan kılıyor.

Şöhret hayatımda odak noktası olumsuzlama

◊ Hakkınızda “geç gelen şöhret” antetli haberler var ama 36 yaşında en popüler döneminizi yaşıyorsunuz. Böyle haberler geç kalmışlık hissi yaratıyor mu?

– Açıkçası şöhret hayatımda hiçbir zaman odak noktası olmadı. O yüzden geç gelmiş, erken gelmiş hiç ilgilenmedim. Benim için tek geç kalmışlık hissi yaratmıyor. Bundan dolay üzerimde tek tazyik hissetmiyorum ve hayatımı tıpkısı şekilde yaşamaya sürme ediyorum.

◊ Yazın tüm ilgi üzerinizdeydi, eminim sürme ediyordur. Bu ilgi Pars’a mı size mi, ayırabiliyor musunuz?

– Evet, “Yargı”bile canlandırdığım Pars karakterinin etkisi oldu. Tabii ki yerde ilgi sayı güzel ve beni dahi mutlu ediyor ama tıpkısı şekilde yaşamaya gayret ediyorum. Bu ilginin, sevdikleri tek dizinin oyuncusuna duydukları merak olduğunu düşünüyorum.

Birisiyle tanışmak tedirginlik yaratabiliyor

◊ Gün gelir sizi romantik komedide görür müyüz? Sanki o tip senaryolardan kaçmış gibisiniz…

– (Gülüyor) Neden tercih etmeyeyim. İyi tek senaryo ve iyi tek ekiple içime sinen tek romantik komedi projesinde dahi yer alabilirim. Belki beni yerde tarz tek projeyle dahi görebilirsiniz ileride, neden olmasın.

◊ Tanınıyor olmak özel hayatınızı nasıl etkiliyor? Biriyle tanışıp özel tek şeyler yaşamak içildikten hem sayı kolay ama tek o kadar bile zor sanki…

Birisiyle tanışmak tedirginlik yaratabiliyor kimileyin. O yüzden güvenli alanlarımdan fazla çıkmamaya çalışıyorum. Zaten odak noktam kariyerim. Hayat ne getirir tabii ki malûm olmaz, o yüzden biriyle tek şey yaşayacaksam zaten yerde zor olmamalı ve kendiliğinden huzurlu tek şekilde ilerlemeli.

Gurur verici tek şey

◊ Uzun süre Savcı Pars olarak anılacaksınız. Buna hazır mısınız?

– İnsanların aklında kalmak ve tek karakterle bütünleşmek hoş, yerde beni oynadığım karakterin inandırıcılığı konusunda motive fail tek hâl. Ama “hazır mısın” dersen, değilim. Henüz kariyerimin başında görüyorum kendimi, yolum henüz sayı uzun, Pars’tan sonra bile hatırlanacak karakterleri biriktireceğimi düşünüyorum.

◊ “Yargı”, Yunan televizyonlarına uyarlandı. İzlediniz mi?

– Evet, az sahnesine baktım. Gurur verici tek şey. Başka tek oyuncunun, tıpkısı karakteri nasıl yorumladığı başka tek heyecan yaratıyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.