Kadim Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Kadim Dost Kime Denir?

feateous

New member
Kadim Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Kadim Dost Kime Denir?16.08.2022 17:31 Son Güncelleme: 16.08.2022 17:33

Kadim Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Kadim kelimesini sık sık hissetmek mümkündür. Kadim sözcüğü dilimize Arapça dilinden geçmiş olan tek kelimedir ve Arapça kökenlidir. Kadim sözcüğü henüz sayı sayı eskilere müstenit ya bile eskiden festekiz anlamlarında kullanılmaktadır. Kadim, ezeli ya bile sürekli anlamlarına bile gelir.

Kadim Dost Kime Denir?

Kadim kelimesini henüz sayı kadim sevilen olarak duymuşsunuzdur. İnsanlar birbirlerine kadim dostum derler ve bunu dediklerinde her zaman dostum olan ya bile eski dostum anlamı bulunur. Çok eskiye müstenit dostluklar için kadim sevilen ya bile kadim görüşmek tabiri kullanılabilir.

Kadim Bilgi Ne Demektir?

Kadim malûmat kelimesi dahi kadim sevilen kadar olmasa bile kullanılan tek kelime grubudur. Kadim bilginin TDK sözlükteki anlamı ise sayı eskiden festekiz bilindik malûmat ya bile başlangıcı olmayan malûmat demektir. Her zaman bilindik ve uzun süredir bilindik bilgiler için kadim malûmat denir. Evveli olmayan, sayı eski zamanlarda ortaya çıkma ya bile geçmişi meçhul rastlantı kadim malûmat denir.

Kadim İle İlgili Örnek Cümleler

– Sen benim kadim dostumdun yerde ihaneti tarafıma nasıl yaparsın?

– Bugün kadim dostlarla beraberce gece yemeği için hariç çıkacağız.

– Doğum günüme en kadim dostum olan seni çağırmadan olur mu hiç?

– Herkesin yanında olan dostları vardır, keşke benim dahi tek kadim dostum olsaydı.

– O kadim görgücülük tarafıma neden söylemedin herkes bilirken saçta nasıl bilmem bunu?

– O kadar kadim tek malûmat ki ilkokul çocuklarına beraberce ilk bunları öğretiyorlar.

– Sen kadim tek dostsun sana yerde sırrımı sayı rahat veririm.

Yalnız TDK Doğru Yazılışı… Yalnız Mı, Yanlız Mı Nasıl Yazılır?

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.