Hollywood grevi: “Barbie” başrol oyuncusu olmadan Berlin’de prömiyer yaptı

humhum

Global Mod
Global Mod
hollywood grevi
“Barbie” başrol oyuncusu olmadan Berlin’de prömiyer yaptı

Kanadalı aktör Ryan Gosling ve Avustralyalı aktris Margot Robbie, Londra’daki ‘Barbie’ filmlerinin galasında. Berlin’e gelmiyorlar. Fotoğraf

© Ian West/PA Tel/dpa

Ryan Gosling ve Margot Robbie, “Barbie” filmlerini tanıtmak için Berlin’e geleceklerini açıklamışlardı. Ama şimdi gelmiyorlar. Nedeni ne?

ABD’deki oyuncu grevi nedeniyle “Barbie” filminin oyuncuları Ryan Gosling (42) ve Margot Robbie (33) Almanya galası için Berlin’e gelemeyecekler. Sorumlu PR ajansı Cuma günü Alman Basın Ajansı’na bilgi verdi. Gosling (“La La Land”) ve Robbie (“Birds of Prey”) bu Cumartesi kırmızı halıda ve Berlin’de bir basın toplantısında bekleniyordu.

Ajansa göre öğleden sonraki basın randevusu iptal edildi, Berlinale-Palast’taki prömiyerin yine de yapılması gerekiyor – ancak ana oyuncular olmadan. Canlı aksiyon filminde popüler oyuncak bebek Barbie ve Ken’i canlandıran Robbie ve Gosling’in yanı sıra meslektaşları America Ferrera, Issa Rae ve Simu Liu da Berlin’e gelecekti. Film Perşembe günü Alman sinemalarında başlıyor.

ABD’li aktörler sendikası SAG-AFTRA daha önce resmi olarak Cuma günü Los Angeles’ta yerel saatle 00:01’de (09:01 CEST) başlayan bir grev çağrısı yapmıştı. Diğer şeylerin yanı sıra, aktörler daha iyi ücret ve sektörde yapay zeka kullanımının düzenlenmesini talep ediyor.

Bill Kaulitz hayal kırıklığına uğradı

Margot Robbie yok, Ryan Gosling yok: “Tokio Hotel” şarkıcısı Bill Kaulitz, iki başrol oyuncusu “Barbie” filminin Berlinale Palast’taki galasından uzak durduğu için hayal kırıklığına uğradı. Olaya uygun olarak pembe bir halının serildiği etkinlikte Kaulitz, “Özellikle Ryan için giyindim,” dedi. Plan şuydu: “Aslında bugün bütün gün birlikte Tiktoks çekmek istedik ve bugün Ryan’ı nasıl dolaştıracağım konusunda çok düşündüm.”

2010 yılından beri kardeşi Tom ile birlikte Los Angeles’ta yaşayan Kaulitz filmi çoktan izlemiş. Kaulitz, “Onu seviyorum,” dedi. “Çok güncel konular, eşitlik, kadınların konumu ve erkeklerin konumu hakkında bir film.” Özgür olmak ve kendini bulmak söz konusu olduğunda çok duygusal olan film, inanılmaz derecede modern bir oyuncu kadrosuna sahip.

dpa

#Konular