Hayden Christensen: Leonardo DiCaprio'nun rekabetinden korkuyordu

humhum

Global Mod
Global Mod
Hayden Christensen
Leonardo DiCaprio'nun rekabetinden korkuyordu

“Yıldız Savaşları” Hayden Christensen'ı meşhur etti.

© carrie-nelson/ImageCollect

Hayden Christensen'ın Star Wars rolüyle ilgili pek umudu yoktu. Sonuçta Leonardo DiCaprio da yarıştaydı.

Hayden Christensen (42), “Yıldız Savaşları”nın ön filmlerindeki Anakin Skywalker rolü için seçmelere katıldığında görünüşe göre kendinden büyük şüpheleri vardı. “Empire” dergisine verdiği röportajda oyuncu, Darth Vader rolünü oynama şansının olmadığını düşündüğünü söyledi. Sebebi: Leonardo DiCaprio (49) ve bir grup başka oyuncuya karşı yarışacağını öğrendi.

Christensen, “Bu, rolün başka bir aktöre verileceği yönündeki varsayımımı doğruladı” diye anımsıyor. “Tüm seçme süreci boyunca, ilk günden itibaren kendime rolü alamayacağımı söylemiştim. Bu mümkün değildi.” Bu muhtemelen sonunda onun yararına oldu. Empire'a “Bunun muhtemelen bana çok yardımcı olduğunu düşünüyorum çünkü beni birçok yönden özgürleştirdi” dedi. “Ve bu yüzden rolü aldığımda benim için gerçekten bir sürpriz oldu.”

“Tabii ki biraz da korkutucuydu”

O zamanlar “Her şeyin büyüklüğü” onun için heyecan vericiydi. “Elbette biraz korkutucuydu ama bir söz vardır: 'Baskı bir ayrıcalıktır'” diye devam etti. Rolü aldığı için “kendini gerçekten şanslı hissetti”. “Star Wars”un yaratıcısı George Lucas'ın (79) birinin nasıl iyiden kötüye gittiğine dair fikrini ifade edebildiği için mutluydu.

Leonardo DiCaprio aslında rol hakkında George Lucas'la görüşmüştü. Ancak aktörün 2015 yılında verdiği bir röportajda söylediği gibi, o sırada “kendisini bu sıçramayı yapmaya hazır hissetmiyordu. O noktada.” Christensen ve DiCaprio'nun yanı sıra, aralarında “Dawson's Creek” yıldızları James Van Der Beek (46), Joshua Jackson (45) ve Ryan Phillippe'nin (49) de bulunduğu yüzlerce aktör Anakin Skywalker rolü için başvurdu.

Hayden Christensen bu rol nedeniyle uluslararası bir yıldız haline geldi; “Yıldız Savaşları: Bölüm II – Klonların Saldırısı” (2002) ve “Sith'in İntikamı” (2005) filmlerinde Anakin Skywalker'ı canlandırdı. Yıldız Savaşları dizisi Obi-Wan Kenobi ve Ahsoka için yeniden Anakin oldu.

SpotOnHaberler

#Konular