Eurovision Şarkı Yarışması: Rita Ora: “Ben Avrupalı bir kızım”

humhum

Global Mod
Global Mod
Eurovision Şarkı Yarışması
Rita Ora: “Ben Avrupalı bir kızım”

Rita Ora, ailesiyle birlikte İngiltere’ye geldiğinde bir yaşındaydı. Fotoğraf

© Rolf VennenbeHaberler/dpa

Rita Ora, ESC ile büyüdü. Şarkıcı, evde “her zaman büyük bir olaydı” diyor. Yarışmada tüm Avrupa’nın temsil edilmesini özellikle seviyor.

İngiliz müzisyen Rita Ora (32, “For You”), Eurovision Şarkı Yarışması’nın yarı finalindeki performansından önce ailesi için yarışmanın önemini hatırlıyor. Ora, Alman Basın Ajansı’na verdiği demeçte, “Büyüdüğümde her yıl evimizde koştururdu. Her zaman büyük bir olaydı. Ben Doğu Avrupa’dan Avrupalı bir kızım.”

Müzisyen 1990 yılında bugünkü Kosova’da bulunan Priştine’de doğdu. Bir süre sonra ailesi Büyük Britanya’ya göç etti. Onun için ESC çok özel bir müzik etkinliği. “Rekabet çok büyük çünkü tüm Avrupa temsil ediliyor ve orada çok fazla yetenek var. Bu yıl daha da özel olacak çünkü Ukrayna’ya saygı duyuyoruz.”

Ora, bu Salı günü Liverpool’da oynanan iki yarı finalin ilkinde sahnede. Hit şarkılarından oluşan bir karışımı ve 1990’ların Fatboy Slim hiti “Praise You”nun modern bir versiyonu olan “Praising You” şarkısını sunuyor. ESC’nin finali 13 Mayıs’ta yapılacak.

dpa

#Konular