Başak Burcu Olmak

Bakec

Member
Başak Burcu Özellikleri
23 Ağustos - 22 Eylül
Astroloji - Başak Burcu Hakkında Bilgiler
  • Tarihi Aralığı: 23 Ağustos - 22 Eylül
  • Renk(leri): Gri, Bej, Soluk-Sarı
  • Günü: Çarşamba
  • Şanslı Sayıları: 5, 14, 15, 23, 32
  • En Uyumlu Burçlar: Yengeç, Balık
Başak Burcu Kişilik Özellikleri
Güçlü Yönler: Sadık, analitik, kibar, çalışkan, pratik

Zayıf yönler: Utangaçlık, endişe, kendini ve başkalarını aşırı eleştirme

Başak burcunun hoşlandığı şeyler: Hayvanlar, sağlıklı yiyecekler, kitaplar, doğa, temizlik

Başak burcunun hoşlanmadığı şeyler: Kabalık, yardım isteme, merkezde olma

Başaklar her zaman en küçük ayrıntılara dikkat ederler ve derin insanlık duyguları onları burcun en dikkatli işaretlerinden biri yapar. Hayata metodik yaklaşımları hiçbir şeyin şansa bırakılmamasını sağlar ve çoğu zaman hassas olsalar da kalpleri dış dünyaya kapalı olabilir. Bu genellikle yanlış anlaşılan bir işarettir, ifade etme yeteneğinden yoksun oldukları için değil, akla karşıt olduklarında duygularını geçerli, gerçek ve hatta alakalı olarak kabul etmedikleri için yaşanan bir durumdur.

Başak, Boğa ve Oğlak arasına mükemmel bir şekilde uyan bir dünya burcudur. Bu, güçlü bir karaktere yol açacak, ancak günlük yaşamlarında muhafazakar, iyi organize edilmiş şeyleri ve birçok pratikliği tercih eden bir karaktere yol açacaktır. Bu bireylerin organize bir yaşamı vardır ve kaosa gitmelerine izin verdiklerinde bile, hedefleri ve hayalleri zihinlerinde hala kesin olarak tanımlanmış sınırlara sahiptir. Düzeltilmesi imkansız olan bir detayı gözden kaçırdıklarından sürekli endişelenirler, ayrıntılarda takılıp kalırlar, aşırı eleştirirler ve başka hiç kimsenin umursamadığı konularla ilgilenirler.

Merkür bu burcun yönetici gezegeni olduğundan, temsilcilerinin diğer tüm iletişim biçimlerinin yanı sıra iyi gelişmiş bir konuşma ve yazma duygusu vardır. Pek çok Başak burcu yazar ve gazeteci olarak kariyer yapmayı seçebilir, ancak başkalarına hizmet etme ihtiyaçları, onlara yardımcı olmak için açık bir görev de kendilerini iyi hissettirir.

Başak - Hayal Kırıklığına Uğramış Tanrıça İnsanlıkta iyilik aramak Başak'ın hikayesidir ve onların bakış açısından hayal kırıklığı kaçınılmaz gibi görünmektedir. Bulutlarından ilk geldiklerinde ve Dünya gezegenine atladıklarında, misyonlarının varlıklarını iyilik için kullanmak, diğer insanlarda adalet ve saflık yollarını keşfetmek olduğunu hissettiler. Pek çok kez bulmayı başaramadıklarında, Başak burcu geri çekilecek, kaybolacak, madde bağımlılığına dönecek ya da sıraya oturmak, eleştirmek ve yargılamak için diğer insanlardan ayrılacaktır.

Başak Burcu Aşk Ve Cinsel Hayatı
Başak burcu Venüs'ü trajik düşüşüne götürür ve kişinin kendini değerli, güzel veya sevimli hissetme konusundaki yetersizliğinden bahseder. Başak burcunun diğer burçlarla uyumu, çoğunlukla partnerinin onlara güvende hissetmeye başlamaları ve yumuşak, savunmasız kalbini gösterecek kadar açmaları için ihtiyaç duydukları tüm sevgiyi verme yeteneklerine dayanır. Nadiren doğrudan sevgi ifadelerine sahip olurlar, ancak samimiyet, duygusal olarak kendilerini ifade etmelerinin tüm güzelliğini ortaya çıkarır. Bir Başak, eğlenceye, sıradan sevgililere sahip olmaktansa istikrarlı bir ilişkiyi tercih edecektir, tek fark, kendi çekiciliğini ve yüzeysel iletişimini kullanarak kalplerini kendilerininkine yatırım yapmadan kazanırlar. Metodik ve entelektüel olarak baskın olan her Başak, zihninde partnerlerinin takip etmesi gereken bir denklem varmış gibi görünür.

Farklı insanlarla nadiren pek çok cinsel deneyime sahip olurlar, çünkü birileri için kendilerini önemli hissetmeleri ve bütün benliklerini birisine vermek için gerçek fiziksel zevk bulmaları gerekir. Başak burcu, bir bakirenin sembolizmine kolayca bağlanabilir, ancak gerçek şu ki, nitelikleri değişebilir ve değişime ihtiyaçları, genellikle cinsellik söz konusu olduğunda kendi kendilerine empoze ettikleri kısıtlamaların ve ahlaki sınırların üstesinden gelir.

Güven, Başak ile yavaş, istikrarlı ve sabırlı bir şekilde inşa edilmelidir ve hayatta sahip oldukları her partnerin, ancak Başak'ın özel muamelesini hak edecek kadarını vermeleri halinde, yetiştirilme ve bakılma şansı vardır.