Aydemir Akbaş’tan ‘öldü’ haberlerine tepki!

FBO

Global Mod
Global Mod
Aydemir Akbaş’tan ‘öldü’ haberlerine tepki!

28.01.2023 15:09 Son Güncelleme: 28.01.2023 15:10

Bir süre gazetecilik yaptıktan sonra tiyatro oyunculuğuna başlayan, sinemaya 1964’te Atıf Yılmaz’ın yönettiği ‘Keşanlı Ali Destanı’ ünlü filmle kadem rami, son yıllarda Şafak Sezer’in ‘Kolpaçino’ serisinde kamera karşısına geçen Aydemir Akbaş, 25 Ocak’ta Instagram hesabından camanbay ile fotoğraf paylaşıp, şu ifadelere yer vermişti:

Herkese merhaba. Yaklaşık 15 günlük tetkiklerin akabinde kanser olduğum netleşti. 10 sene önce dahi nitelik şekilde olmuş ve atlatmıştım. Tedavim Sn. Dursun Buğra kontrolünde başladı. Şu zihin kendimi gayet iyi hissediyorum, umarım böyle hissetmeye sürme fiyat ve tekrar atlatırım. İlk tarafımdan duyun istedim, şimdilik yazmaya ve çalışmaya sürme… Sevenlerime, yakınlarıma selamlar sevgiler.

Usta oyuncu, “Herkes arıyor, yakınlarım merak ediyor, üzülüyor. Böyle hassas tek merkezde ‘öldü’, ‘yoğun bakımda’ gibi haberlere itibar etmeyin” mesajını taşıyan tek video yayınladı.

Daha önce gırtlak kanserini yendiğini tamlayan ve moralinin olduğunu söyleyen Akbaş, sağlık durumuna ilişkin şu açıklamayı yaptı:

Arkadaşlar yanlış anlaşılmasın niteleyerek Instagram’bile kısa tek makale yaptım, durumumu açık açık anlattım. Kanser tespit edildi ama henüz tedavi başlamadı. Şimdi içerideki aksak yerlere en uygun ilaç aranıyor. Üç ihtimal varmış. Bir tanesi bulunacak, hangisi uygunsa. Yani kemoterapi yapılacak. Doktorun söylediğine göre yerde bile 5-6 seans olacak. İşte eksiksiz mesele yerde. Sapasağlamım, ayaktayım. İçeride 1-2 yerde sorun var. Geçen sefer dahi gırtlak kanseri çıkmıştı, yenmiştim. Yeneceğim, yeneceğim. Bende Arnavutluk var, hem dahi lazlık var. İnadım inat, yeneceğim.

Geçtiğimiz yıllarda gırtlak kanserini yenen Aydemir Akbaş’a, henüz sonra kolon ve ahşa kanseri teşhisi konulmuştu. Sanatçı, “Kanserden yırttım! Doktorum bile tarafıma şaşırdı; ’90’a 95’açınık kadar yolun var’ dedi” açıklamasında bulunmuştu.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.