“Aslan İni”: Ralf Dümmel çöküşün eşiğinde

humhum

Global Mod
Global Mod
Aslanların Mağarası’nın üçüncü bölümünde Ralf Dümmel gerçekten anlaşmaya varmak istiyor ve kalp krizinin eşiğinde.

VOX’ta (yine RTL+’da) 14. “The Lions’ Den” sezonunun üçüncü bölümü Orta Çağ’da başlıyor: “Vegablum”un kurucuları Daniela Nowak (51) ve ortağı Stephan Weidtmann (53) da ballı şarabı çok seviyorlar. mead olarak bilinir. Daniela vegan olduğu için balın yerine geçecek bir şey aradılar ve onu büyükannesinin tarif kitaplarından birinde buldular: karahindiba balı. Vegan bal alternatifi Wonig, şeker, su ve baharatlarla kaynatılan karahindiba çiçeklerinden ve kısa süre sonra Vet adı verilen ilk vegan bal likörü, “vegan elf içeceği”nden yaratıldı. Kurucular, şirket hisselerinin yüzde 10’u için 100 bin euro istiyor. Şişesinin fiyatı 11,99 euro, vegan balın fiyatı ise 4,99 euro. Zaten 100.000 bardak sattılar. Geçen yıl 300.000 euroluk satış yaptılar.

İçecek dört farklı tatta geliyor. “Lion’s Den”de eski çivi çakma geleneği, vegan ballı şarabı ilk olarak kimin deneyeceğine karar verir. Girişimci Nils Glagau (47) herkesi şaşkına çevirir ve veterinere gitmesine izin verilir. Ama diğerleri de tadı alıyor. Bir de iyi giden ballı ekmek var.

Ralf Dümmel (56) dışarı çıkan ilk kişi oldu. “Niş raf için yeterince büyük değil, o yüzden ben yokum.” Nils Glagau takip ediyor. “Bence çok iyisin ama bal likörüne dokunmaya cesaret edemiyorum. Buna inanmıyorum. Bu yüzden bugün hayır diyorum, yokum.” Yeni dişi aslan Tijen Onaran (38) da ilgilenmiyor.

Ancak hala umut var: Dagmar Wöhrl (69), Tillman Schulz’u (33) yakaladı. “Zor bir iş olacak, rekabet çok çetin.” Aslan ikilisi hâlâ girmek istiyor ancak yüzde 10 yerine yüzde 25,1 talep ediyor. Pazarlık edilemez. Kurucular tereddüt eder, danışır ama sonra greve giderler. “Vegablum” için anlaşma.

Aslanların dişleri cilalı değil

“Bugün aslanların dişlerini parlatıyoruz.” Kurucular Heber Gonzalez (44) ve Norbert Richard Meinike (49), “Natch” ile diş fırçalamada devrim yaratmak istiyor. Geleneksel diş macunları çoğunlukla sudan ve sentetik tatlar, renkler ve koruyucular gibi diğer bileşenlerden oluşur. Ambalaj aynı zamanda çevreyi de kirletiyor.

Küçük tabletler şeklindeki sürdürülebilir “Natch” diş macunu susuz üretiliyor ve plastik içermeyen yeniden doldurulabilir cam şişelere dolduruluyor. Kurucular, “Florürü güvenli bir şekilde yutabileceğiniz bir maddeyle değiştirdik ve kalsiyum hidroksiapatit ile karşılaştık” diyor. Sürdürülebilir diş macununun şu anda dört farklı versiyonu mevcut. Kurucular 375.000 euro istiyor ve şirket hisselerinin yüzde 10’unu teklif ediyor.

Aslanlar Natch’in tadını alıyor. “Ağızda ön dişlerinizle ısırın ve dişlerinizi fırçalayın.” Aslanlar başlangıçta coşkuludur. Bir kutuda 85 adet musluk bulunmaktadır, her uygulama için bir musluk gereklidir. Bir kutunun fiyatı 11,90 ile 14,90 euro arasında değişiyor.

Nils Glagau hemen “Diş macununa 14 euro ödemiyorum” diyor. “Ben bunu hiç göremiyorum.” Kalktı. Janna Ensthaler (39) da bundan korkuyor.

Ralf Dümmel de şirket değerlemesinin yüksek olmasından rahatsız. “İki nedenden dolayı hayal kırıklığına uğradım, birincisi şirketin yüksek değerlemesi ve ayrıca fiyatın çok yüksek olması nedeniyle, bu yüzden oyundan çıktım.” Görünen o ki, iki kurucunun yanında sekiz yatırımcı daha var. Bu Dagmar Wöhrl’ü caydırır ve o da dışarı çıkar. Havluyu atan son kişi Tillman Schulz oldu. “Sana yatırım yapmak benim için mantıklı değil, o yüzden ben de yokum.” Natch’le anlaşma yok

Carsten Maschmeyer “AnimalChat”i ısırıyor.

Hayvan acı çektiğinde insan da acı çeker. Dr. Heinrich Wilkes (59) bir veterinerdir ve muayenehanesinden, her hayvanın her rahatsızlıkta hemen doktora gitmesine gerek olmadığını biliyor. Bu nedenle kendisi ve oğlu Sebastian (34), veterinerler için “AnimalChat” mesajlaşma uygulamasını geliştirdi. Basit, hızlı ve hepsinden önemlisi uygun maliyetli iletişim sağlamalıdır.

“AnimalChat” ile kullanıcılar telefonda uzun bekleme sürelerinden tasarruf edebilir ve bir fotoğraf veya Haberyu doğrudan veteriner muayenehanesine gönderebilirler. Kullanıcı daha sonra Haber danışmanlığı için bir teklif alır. Kabul edilirse, maliyetler yalnızca birkaç tıklamayla doğrudan uygulamada kolayca ödenebilir. Şu anda kullanımı ücretsiz olup, yalnızca veteriner muayenehaneleri ücretli yıllık abonelik almakta ve Haber muayeneleri gerçekleştirildiğinde yüzde 10 komisyon ödemektedir. Kurucuların 200.000 avroya ihtiyacı var ve bunun karşılığında şirket hisselerinin yüzde 10’unu teklif ediyorlar.

Nils Glagau çok heyecanlı. “Gerçekten gündemde olan bir konu buldunuz. Teletıp’a inanıyorum, harika.” Dagmar Wöhrl de. “Bu beni çok ilgilendiren bir konu; veteriner muayenehaneleri aşırı kalabalık. Birçok insana yardımcı olabilir.”

Üyelik ücreti her veteriner muayenehanesine yılda 600 Euro’dur. Şu ana kadar kurucuların uygulamalarında iki uygulaması var. Tillman Schulz çıkıyor. “Sana yardım edemem ve bu yüzden yokum.” Ralf Dümmel de kendisini gerçek aslan olarak görmüyor ve ona el sallıyor.

Nils Glagau ve Dagmar Wöhrl birlikte yer almak istiyor; yüzde 20’ye 200 bin euro teklif ediyorlar. Carsten Maschmeyer de. “Ben bir hayvan aşığıyım. Ben muhtemelen senin kaçırdığın yapbozun parçasıyım.” Ama aynı zamanda şirket hisselerinin yüzde 20’sini de istiyor.

Kurucular istişarede bulundular, Carsten Maschmeyer’e karar verdiler ama ona karşı bir teklifte bulundular. Yüzde 20 teklif ediyorlar ve bunun için 300 bin euro istiyorlar. Girişimci 250.000 Euro ödemeyi kabul etti ve kurucular da kabul etti. “AnimalChat” için anlaşma.

Ralf Dümmel: “Anlayamazsam yıkılırım”

Hayvanlar için sorun çözenlerden sonra mutfak için sorun çözenler gelir. Evli çift Karolin ve Darko Djukic (34 ve 35) yemek pişirme konusunda tutkulular. Ancak onları hep rahatsız eden bir şey olmuştur: Fırında balık, et veya sebze hazırladığınızda yemek kendi suyunda yüzer ve asla çıtır çıtır olmaz.

Darko, oğluyla Lego oynarken modüler bir pişirme matı olan “KitchBo” fikrini ortaya attı. “KitchBo” gıdaya uygun silikondan yapılmıştır, yüzeyi piramit şeklinde çıkıntılara sahiptir. Isının engellenmeden dolaşabilmesi için yiyecek doğrudan matın üzerinde durmuyor. Bir tıklama sistemi kullanılarak örneğin şişler için ek seviyeler oluşturulabilir. Mat bulaşık makinesinde temizlenebilir. Bir setin fiyatı 39 Euro’dur. Üretim fiyatı 12,50 Euro’dur. Sadece iki gündür çevrimiçiler ve ön satışlar 20 mat için.

Kurucular 40.000 Euro’luk destek karşılığında şirket hisselerinin yüzde 10’unu teklif ediyor. Ayrıca aslanın ininde ortak Nikola da var. Aslanlar tıkladı mı? Aslanlar “KitchBo”yu inceliyor.

Janna Ensthaler söze başlıyor: “Sizin büyük bir hayranınızım.” Girişimci yatırım yapmak ister. Nils Glagau bunu yapmaz, dışarı çıkar. Dagmar Wöhrl ürünün harika olduğunu düşünüyor ve yatırım yapmak istiyor. Tillman Schulz da ısırıyor.

Geriye Ralf Dümmel kalıyor. “Kalbimin atışını duymalısın” diye başladı. “Bu benim. Bu çok benim. Bu çok sıcak. Yüzde 20 karşılığında sana 80.000 teklif ediyorum. Bunu seninle yapmak zorundayım. Bunun için yanıyorum, bunu başkasına veremezsin, lütfen lütfen lütfen.”

Dört teklif var. Artık kurucular seçim konusunda şımarık durumda. Dümmel terliyor ve acı çekiyor. “Bunu anlamazsam yıkılırım.” Ayağa kalkıyor ve kuruculara sesleniyor. “Yüzde 15’e ineceğim” Sonunda kurucular Ralf Dümmel’i seçer. Deal King ayağa fırlıyor ve tezahürat yapıyor.

Koklama testi negatif: Hiçbir aslan “Scentme” istemez

Beş kurucu André Engels (54), Markus Kessler (60), Dr. Ferdinand Storp (56), Dr. Cornelius Bessler (49) ve Peter Knöll (59), sürdürülebilir kokulu bir deterjan olan “Scentme”yi geliştirdiler. Koku kapsülleri farklı koku deneyimleri sağlamanın yanı sıra çamaşırlara uygun renk bakımı da sağlıyor.

Deterjan bölmeleri, geleneksel deterjanlarla aynı yıkama gücüne sahiptir ve her türlü çamaşıra bakım yapar. Ayrıca kokuları günlük yaşamda bir spa anı sağlar. Kapsüller dolgu maddesi, mikroplastik, solvent ve su içermeyen oldukça konsantre bir formüle dayanmaktadır. Ambalajı plastik içermemektedir ve çim kağıttan yapılmıştır. Kapsüller şu anda sekiz farklı kokuda mevcuttur. Beş kurucu 200.000 euro istiyor ve yüzde 10 teklif ediyor.

Birçok kurucu hakkında yorum yapan Ralf Dümmel, “Aslanın inine bir araba geldi” diyor. Bir “araba yıkamada” aslanların ilk önce tüm kokuları koklamasına izin verilir. Carsten Maschmeyer “Pek kokmuyorum” yorumunu yapıyor. Nils Glagau da aynı fikirde: “Daha çok kokacağını düşünürdüm.”

Bir setin fiyatı 11,90 Euro’dur. Buna nakliye masrafları da eklendi. Kurucular şu ana kadar 2 milyon Euro yatırım yaptı, 2.000 müşterisi var ve şu ana kadar 50.000 Euro satış gerçekleştirdiler.

“Bir sonraki milyar dolarlık şirket olduğumuzu söyleyen ilk kişi sizsiniz. Milyar dolarlık bir değerleme, bunu nasıl başaracaksınız?” Maschmeyer’e sorar. “İş planınız iş çılgınlığı, ben yokum.” Dagmar Wöhrl de çıkıyor. “Bunu neden alacağımı bilmiyorum.” Nils Glagau da öyle. “Çok fazla rekabet var, ben yokum.” Ralf Dümmel de yatırım yapmıyor. “Ün kazanmak için çok paraya ihtiyaç duyduğunuz devasa bir pazardasınız, o yüzden ben çıkıyorum.” Sonuçta Tillman Schulz, ipi çeken son aslandır. “Scentme” için anlaşma yok

SpotOnHaberler