Rusya, Türkiye’ye sahra hastanesi gönderdi

humhum

Global Mod
Global Mod
Rusya, Türkiye’ye sahra hastanesi gönderdi07.02.2023 01:56
Haber Kaynağı: İHA

Türkiye’nin sayı ilinde yaşama ve mal kaybına neden olan Kahramanmaraş merkezli depremin akabinde Rusya’dan Türkiye’ye dayanak ekipleri gönderilmeye sürme ediyor. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı gündüz saatlerinde gönderilen taharri kurtarma ekiplerine ek olarak gece saatlerinde yeni ekiplerin yola çıktığını açıkladı. Bakanlık ayrıca hareket bölgelerine kurulması için sahra hastanesi gönderiminin dahi gerçekleştirildiğini duyurarak, “Depremzedelere aracısız yıkım bölgesinde yardım sağlamak için Türkiye’ye hava yoluyla taşınabilen tek sahra hastanesi gönderildi. Hastanede benzinli 40’tan fazla uzman nitelikli tıbbi yardım sağlayacak” denildi.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, Türkiye’ye gönderilen ekiplerin havaalanlarından yola çıkışlarına ve uçaklarla yardım paketlerinin gönderilmesine üzerine görüntüler dahi yayınladı. Bakanlık Türkiye’nin yanı sıra Suriye’ye dahi kurtarma ekiplerinin yanı sıra insani yardım malzemelerinin gönderildiğini duyurdu.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.