El Salvador’da toprak kayması: 7 ölü

humhum

New member
El Salvador’da toprak kayması: 7 ölü22.09.2022 20:09
Haber Kaynağı: İHA


Orta Amerika ülkesi El Salvador’bile şiddetli yağışlar toprak kaymasına neden oldu. El Salvador Sivil Savunma Direktörü Luis Amaya yaptığı açıklamada, ülkede zaman iki başka şehirde yaşanan toprak kaymaları sonucu toplam 7 kişinin hayatını kaybettiğini ve 1 kişinin dahi yaralandığını aktardı.

Toprak kaymalarından birinin başkent San Salvador’un 16 kilometre güneybatısında yer saha Huizucar şehrinde tek köyde meydana geldiği ve yıkılan tek evin içinde bağcıklı 3’ü evlât toplam 5 kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi.

Panchimalco şehrinde yaşanan başka toprak kaymasında ise evleri toprak altında kalan 2 kişinin hayatını kaybettiği ve 1 kişinin dahi yaralandığı bildirildi.


Yetkililer, felaket nedeniyle bölgeye birden hâl ekiplerinin ulaşarak vatandaşlara dayanak olduğunu belirtti. El Salvador Sivil Savunma Kurumu, bölgede son günlerde etkili olan yoğun yağışlar nedeniyle ülkenin okyanus kıyısındaki 29 şehrinde turuncu tetikdur, başka şehirlerde ise sarı tetikdur verildiğini duyurdu.


Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için forumhizmeti@gmail.com adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.